Cumartesi , 21 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / MUSTAFA YAZAR: HALEP

MUSTAFA YAZAR: HALEP

Adalet ve Barışın olmadığı, demokrasi, insan hakları, hukuk devleti, özgürlük kelimelerini kendine maske edinmiş, insan diyemediğim mahlukatların yaşadığı bu dünyada çocuklar ölüyor.

En adi savaşın bile kendine göre ahlaki bir stratejisi vardır, lakin Halep’te hiçbir şey yok.

Halep’te insan var, insanlık yok…

Halep’te müslüman var, islamiyet yok…

Halep’te güçler savaşı var, savaşı durduracak bir dinamik yok…

Mezhep ve kimlik saplantılı, facialar karşısında kayıtsız, kana, ölüme katkı sunan, bu lanetli dramda payı olan, bölgedeki kritik eksen kaymasını hazırlayan ve hayata geçiren, yakan, yıkan bu güçlerin karşısında, daha fazlasını yapmak için çırpınan Sayın Recep Tayyip Erdoğan, herzaman olduğu gibi yine yapayalnız bir mücadele veriyor.

Koskoca dünyanın sözüm ona liderlerinin hepsi gözlerini kapadı; koskoca dünyanın onurlu, vicdanlı, karakterli, Allah’ın aslanı RECEP TAYYİP ERDOĞAN, tek dünya lideri olduğunu yaptıkları ve yapacakları ile bir kez daha kanıtladı.

Artık İslam Birliği başta olmak üzere, ilkeler, değerler, birlikler bitmiş, uluslararası sistemde çökmüş durumda. İslam Dünyası realitesini tek başına yıkan, itibarını yerle bir eden İran; “Kim bir bardak soğuk su içerse beni hatırlasın” diyen Hz. Hüseyin’in katledildiği Kerbela vahşetini yeniden Halep’te
yaşatıyor.

Bu kirli çıkar çatışmasından Halep’e, kan, ölüm, açlık, tecavüz ve zulüm düşüyor. Halep’e atılan her bomba sadece binaları yıkmıyor, aynı zamanda “Evrensel Hukuki Ahlaki Değerler” dedikleri masalın hazin sonunuda hazırlıyor.

Tarih yazma derdine düşmüş “Ermeni soykırımı” tasarılarını sunan, kabul eden; Ama gözünün önündeki kadın, çocuk, insan kıyımına sessiz kalan, bugüne kadar, ifade hürriyeti, terörizmle mücadele, insan hakları, çoğulculuk gibi heryerde dünyaya ders vermeye kalkan, tüm entelektüel soytarıların eline Halep’li çocukların kanı bulaşmıştır.

Yurtta Sulh Komitesi’nin, atmazlar ve vurdumduymazlarının, ülkemize yapmak istedikleri, kocaman yürekli REİS’in ve vatansever milletin izin vermediği kanlı katliamı Halep’te uygulayanlar, hiç şüphesiz bunun hesabını verecekler. Hayalci ve mezhepçi yaptırımların son bulması gerektiği, dış politikanın çöktüğü Halep için; insan olarak savunmamız gereken, dil, din, ırk, mezhep ayrımı yapmadan, toprak bütünlüğü korunarak, yaşamalarını sağlamaktır.

Her zamanki onurlu mücadelesini yürüten Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Esad’ı sayısız kez
uyarmış ve Ortadoğu’nun tek çaresi olarak Halep’e elini uzatmıştır. Bu gurur verici tabloda, İslama ve insani değerlere yakışan tavrıyla Erdoğan bir kez daha dünya lideri olmuştur. Gurur ve güç kaynağımız Sayın Erdoğan, tüm dünyanın barış lideri olarak tarihe adını altın harflerle yazdıracak, kahraman
ordusuyla yeni bir tarih oluşturacaktır.