Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / MUSTAFA YAZAR: FETÖ’NÜN FUHUŞ ÇETESİ!

MUSTAFA YAZAR: FETÖ’NÜN FUHUŞ ÇETESİ!

Paralel İhanet Çetesi’ne yapılan operasyonlarla hergün yeni pislikler ortaya çıkıyor. En son ortaya çıkan ise paralel yapının fuhuş çetesi. Üç bin kişinin bu işle görevlendirildiği ve Gülen’e karşı çıkanlara kumpas kurulduğu ortaya çıktı.

Gülen evlerinde kalan kızlardan seçilen bu özel yapılanmada sarışın, esmer, uzun buylu, kısa boylu her tip kız var. Kızlar evlendirme vaadiyle kandırılmışlar. Bu çeteninse mağduru çok fazla. Milletvekillerinden iş adamlarına, bürokratlara kadar bir çok önemli isim bu kumpasla FETÖ tarafından sindirilmiş. Aileler kızlarının güvende olduğunu düşünürken, Paralel Çete kızları fuhuşa zorlamış.

Paralel Yapı’nın İncirlik Üssü’nden elde ettiği ve Pensilvanya’ya gönderilen paralar da itiraflarda yer alıyor. Aslında Paralel İhanet Çetesi’nin İncirlik Üssü’ne ilgisi şaşırtıcı değil. Zira Üssün bütçesi 500 milyon dolar. Şu an tutuklu olan ve 15 Temmuz gecesi sıkıyönetimin komutanı olduğunu söyleyen Bekir Ercan Van’ın müteahhitleri haraca kestiği, FETÖ üyesi olmayan müteahhitlere iş yaptırmadığı itiraflar arasında. İhaleler normal fiyatların üstünde, paralel yapının iş adamlarına verildi. Buradan kazanılan paralar ise Pensilvanya’ya akıtıldı. 500 milyon dolarlık bütçenin %20’sinin ABD’ye, F16’larla gönderiliyordu. Sadece İncirlik Üssü değil, Diyarbakır’da FETÖ’nün mali kaynakları arasındaydı. Diyarbakır, Tuğgeneral Deniz Kartepe’ye teslim edilmişti.

Yapılan operasyonlara rağmen hala önemli pozisyonlarda paralel yapının askerleri, subayları var. Yüzlerce firma ve yüzlerce çalışan hala FETÖ yapılanmasından. Bunlar elbette yargının takibindedir, ancak bende bunların yakın takipçisi olacağım.