Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / MUSTAFA VEHBİ KOÇ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI!

MUSTAFA VEHBİ KOÇ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI!

Mustafa Koç, bugün son yolculuğuna uğurlandı. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Mustafa Koç’un cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı’nda defnedildi
21 Ocak Perşembe günü geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, bugün son yolculuğuna uğurlandı.
Mustafa Koç’un cenazesi, cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’na getirilerek defnedildi.
MUSTAFA KOÇ’UN TABUTUNA ÖRTÜLEN OSMANLI SANCAĞINDA NE YAZIYOR? MUSTAFA KOÇ’UN TABUTUNA ÖRTÜLEN OSMANLI SANCAĞINDA NE YAZIYOR?
Koç için yapılan ilk tören Üsküdar Nakkaştepe’deki Koç Holding Genel Müdürlük binasında sabah saat 09.30 sıralarında gerçekleştirildi. İlk törene Koç’un ailesi, yakınları ve Koç Holding çalışanları katıldı.
Törenin ardından Koç’un cenazesi Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camii’ne getirildi.
Sabah 10.10 sularında Mustafa Koç’un tabutu çalışanları ve sevenlerinin omuzunda cenaze arabasına taşınarak, cenaze töreninin yapılacağı Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camii’ne uğurlandı.
1185669_66e2708193ca45152ba5320fc69a8bf2_640x640Cenaze arabası polis eskortu eşliğinde düşük bir hızla ilerleyerek camiye giriş yaptı. Bu sırada kalabalık bir grubun da yürüyerek cenaze arabasına eşlik ettiği görüldü. Oldukça üzgün olduğu göze çarpan Ali Koç, Mustafa Koç’un naaşını cenaze aracından musallaya kadar taşıdı.
Mustafa Koç’un tabutunda Fenerbahçe amblemleri göze çarptı.
Basın mensuplarının alınmadığı töreninin ardından Koç’un cenazesi Seymenler eşliğinde holding binasından çıkartılarak, cenaze namazının kılınacağı Üsküdar Marmara İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camii’ne götürüldü. Cenaze töreni için iş, siyaset,spor ve sanat dünyasından tanınmış isimler geldi. Koç Ailesi camide taziyeleri kabul etti.
Koç’un cenaze töreninde dikkat çeken diğer bir detay da Mustafa Koç yazısı ve fotoğrafının yer aldığı atkılar oldu. Koç’un eşi Caroline Gireud Koç, kardeşleri Ömer Koç ve Ali Koç ile aile üyelerinin boyunlarında ‘Seni unutmayacağız Mustafa Koç’ yazılı atkılar olduğu görüldü.
Mustafa Koç’un cenaze namazının kılındığı Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camii’nde avluya paspaslar serildi. Cemaatin yoğun kar yağışından etkilenmemesi için avlunun üzeri kapatıldı, çadırlar kuruldu
Camide iki kollu yaklaşık 100 metrelik çiçek ve hayır kurumlarına bağış yapanların isimlerinin yer aldığı çelenkler yer aldı.
Çelenkler arasında bir pankart göze çarptı. Bu pankart Mustafa Koç’un çalışanları tarafından yapılmıştı.
Koç’un cenazesine Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu ve CHP Lideri Kılıçdaroğlu katılım sağladı. Ayrıca çok sayıda işadamı ve siyasetçi de yer aldı.