Çarşamba , 18 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / MİT TIR’ları İhanetini Organize Eden İmamlar Kayıplara Karıştı

MİT TIR’ları İhanetini Organize Eden İmamlar Kayıplara Karıştı

MİT TIR’ları ihanetini kumpastan aylar önce lüks bir otelde organize eden 15 Fetullahçı Terör Örgütü imamı, soruşturma bilgisi sızınca, “ücretsiz izin” alıp, kayıplara karıştı.

MİT TIR’larının durdurulması konusunda Jandarma görevlilerine talimat verdikleri iddiasıyla haklarında yakalama kararı çıkarılan FETÖ/PDY’nin 15 memur imamının soruşturmadan bir süre önce haberdar oldukları belirlendi. TIR’ların durdurulması talimatını verdiği iddia edilen dönemin Jandarma Bölge Komutanı Hamza Celepoğlu’nun yanı sıra olaya adı karışan 7 jandarma ile irtibatı belirlenen Hamza Ali E.’nin fen bilgisi öğretmeni olarak Keçiören’deki Mehmet Örücü İmam Hatip Lisesi’nde çalıştığı, 18 Mayıs’ta 10 günlük rapor aldığı, sonrasında ise çocuk bahanesiyle 1 yıllık izne çıktığı belirlendi.

“BABAM RAHATSIZ” BAHANESİ

Şüphelilerden Sosyal Güvenlik Bakanlığı Daire Başkanı Muharrem G.’nin 20 gün izinden sonra 23 Mayıs’ta da ‘babam rahatsız’ diyerek iznini 1 yıl uzattığı ortaya çıktı. Mehmet Yıldırım E.’nin Acil Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü’nde sağlık uzman yardımcısı olduğu, 25 Mayıs’ta 20 gün izin başvurusu yapıpı kaçtığı belirlendi. Erdem Ç.’nin RTÜK’de uzman yardımcısı olduğu, 30 Mayıs’ta mazeretsiz 1 yıllığına, Adana Melikşah Lisesi’nde öğretmen olan Fatih K.’nın ise doğum bahanesiyle 11 ay izne çıktığı belirlendi.

CELEPOĞLU İLE GÖRÜŞMÜŞ

Mesut C.’nin Mustafa Kemal Üniversitesi’nde doçent olduğu, Tümgeneral Hamza Celepoğlu ile irtibatlı olduğu belirlendi. Mesut C.’nin eşinin iddiasına göre annesinin Kayseri’de hastalandığını iddia ederek otobüsle onun yanına gitti. Fakat o bilet kaydı hiç bulunamadı. Bir diğer şüpheli Ömer B.’nin Konuk Horlar İlköğretim Okulu’nda öğretmen olduğu, 30 Mayıs’ta babasının rahatsızlığını bahane ederek 1 yıllık izin aldığı belirlendi. Hasan B.’nin Konya Cumhuriyet Başsavcılığı bünyesindeki Denetimli Serbestlik Müdürü olduğu, 27 Mayıs’ta çocuğunu bahane ederek süresiz izne çıktığı tespit edildi.

JANDARMA İRTİBATI ORTAYA ÇIKTI

Mehmet Cevher K.’nın Malazgirt İlköğretim Okulu’nda öğretmenlik yaptığı, 16 Mayıs itibarıyla süresiz izne ayrıldığı, MİT TIR’ları dosyasında şüpheli olan İ.A, B.K. ve O.Ş ile irtibatlı olduğu anlaşıldı. Hüseyin Y.’nin Adana’da İmam Hatip Lisesi müdürü olduğu 16 Mayıs’ta 20 gün senelik izne çıktığı, 31 Mayıs’ta ise eşi tarafından 3 aylık ücretsiz izin dilekçesinin okula teslim edildiği anlaşıldı.

PASAPORT İÇİN ANKARA’YA GİTMİŞ!

Abdulkadir A.’nın Halkalı’da tarih öğretmenliği yaptığı, 23 Mayıs’ta doğum bahanesiyle 1 yıl ücretsiz izne ayrıldığı, Tekirdağ’dan pasaport başvurusu yaptığı ve Ankara’ya gittiği anlaşıldı. Süleyman Gürbüz’ün Mersin Tarım ve Kalkınma İl Koordinatörlüğü’nde çalıştığı 23 Mayıs’ta, Mehmet Emin Ö.’nün Abant İzzet Baysal Hastanesi’nde yardımcı doçent olduğu, 31 Mayıs’ta izne ayrıldığı tespit edildi.