Cumartesi , 21 Kasım 2020
Anasayfa / DÜNYA / Mısır’da bombalı saldırı yayınları durdurdu

Mısır’da bombalı saldırı yayınları durdurdu

fft107_mf4158273Mısır’ın başkenti Kahire’de elektrik trafosuna yerleştirilen bombanın patlaması sonucu ‘Medya Üretim Kenti’nde’ elektriklerin kesildiği ve buradan yayın yapan televizyon kanallarının birçoğunun yayınının durduğu bildirildi.

Kahire’de çok sayıda televizyon kanalının yayın yaptığı “Medya Üretim Kenti’ne” elektrik sağlayan enerji trafosuna bombalı saldırı düzenlendi. Saldırı sonucu “Medya Üretim Kenti’nin tamamının elektrikleri kesildi, televizyon kanallarının çoğunun yayını durdu.

Mısır’ın yarı resmi Al-Ahram Gazetesi’nin internet sitesinde yayınlanan haberde de Medya Üretim Kenti Yönetim Kurulu Başkanı Usame Heykel’in, başbakanlık, silahlı kuvvetler ve elektrik bakanlığıyla görüşerek, elektrik akımı sağlanıncaya kadar tüm televizyon kanallarına jeneratör temin edilmesini talep ettiği belirtildi.

İsmini vermek istemeyen bir güvenlik kaynağı da Medya Üretim Kenti’nin çevresinde patlamaya hazır bir bombanın etkisiz hale getirildiğini kaydetti. Televizyon kanallarına, alternatif enerji kaynaklarıyla kademeli elektrik verilmeye başlandığı bildirildi. (AA)