Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / MERAL AKŞENER : BU GÜNE KADAR KİMSEYİ YARI YOLDA BIRAKMADIM !…

MERAL AKŞENER : BU GÜNE KADAR KİMSEYİ YARI YOLDA BIRAKMADIM !…

GÜMÜŞHANE’de partililerle bir araya gelen ve açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkan adaylarından Meral Akşener, kader birliği yaparak yola çıktıklarını söyledi, “Diyelim ki arzu etmediğimiz bir sonuç çıktı. Toplayacağım arkadaşlarımı, ne karar verirlerse ona uyacağım. Derlerse ki, ‘Haydi abla, eve git’, hay hay. Ya da, ‘2018’e yürüyeceksin’, ona da hay hay. Kader birliği ettik. Bu güne kadar hiç kimseyi yarı yolda bırakmadım, bırakmayacağım” dedi.
Görevden alınan parti mensuplarının düzenlediği program çerçevesinde geceyi Gümüşhane’de geçiren MHP Genel Başkan adaylarından Meral Akşener, bu sabah da konakladığı otelin salonunda partililerle bir araya gelerek açıklamalarda bulundu. MHP yönetiminin, muhaliflerin açtığı ve 8 Nisan’da görülecek davaya ilişkin, Sulh Hukuk Mahkemesi’nin yetkisiz olduğu görüşünün savunulduğu raporu mahkemeye sunmasını değerlendiren Akşener, “Bu güne kadar bu tür emsal müracaatlar Sulh Hukuk Mahkemeleri’nde görülmüş. Alınan kararların uygulanma yönleri var. Dolayısıyla elbette genel merkez itirazlarını sürdürecektir. Biz de iddiamızı sürdüreceğiz. Sonuçta kararı Sulh Hukuk Mahkemesi verecek. Hukukun üstünlüğüne ve yargıçların bağımsızlığına biz uyuyoruz. Herkesi mutlu eden bir karar çıkacağını düşünüyorum” dedi.

MUTLAKA ÇOK DAHA ADAY ÇIKACAKTIR

Bugüne kadar hiç kimseyi yarı yolda bırakmadığını ve partililerin kararlarına uyacağını vurgulayan Akşener şöyle konuştu:

“Şu an itibariyle 3 arkadaşımızın imza toplayarak adaylığı söz konusu. Mutlaka çok daha aday çıkacaktır. Diyelim ki delege beni seçmedi; buna kesinlikle uyacağım. Eğer kongre olmaması söz konusu olursa da genel bir talep doğrultusunda adaylığım söz konusu. Diyelim ki arzu etmediğimiz bir sonuç çıktı. Toplayacağım arkadaşlarımı, ne karar verirlerse ona uyacağım. Derlerse ki, ‘Haydi abla, eve git’, hay hay. Ya da ‘2018’e yürüyeceksin’ ona da hay hay. Kader birliği ettik. Bu güne kadar hiç kimseyi yarı yolda bırakmadım, bırakmayacağım da.”

MHP’NİN POTANSİYELİ İKTİDAR POTANSİYELİDİR

Başkanlık sistemini eleştiren ve partisinin potansiyelinin iktidar potansiyeli olduğuna işaret eden Akşener, “Başkanlık sistemi gibi Türkiye’nin her türlü anlayışını, hukukunu ve rejimini değiştirecek bir iddianın ve çalışmanın olduğu dönemde Milliyetçi Hareket Partisi’nin yenilenmesinin, Türkiye’nin bu içinde bulunduğu şartlardan kurtulması için çok önemli bir adım olacağına inanıyorum. Bütün anketlerde son derece yüksek rakamlar çıkıyor. Sizlerde görüyorsunuz. Milliyetçi Hareket Partisi’nin potansiyeli iktidar potansiyelidir. Milletimiz de, ‘Haydi artık, buyurun gelin’ demektedir. Biz de bu çağrıya uyuyoruz” diyerek açıklamalarını noktaladı.

Meral Akşener, açıklamanın ardından Bayburt’a hareket etti.