Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / MARDİN’DE DÖRDÜZ BEBEK DÜNYAYA GELDİ

MARDİN’DE DÖRDÜZ BEBEK DÜNYAYA GELDİ

Mardin’in Ömerli ilçesinde iki yıllık evli Ziver ve Sibel Altundağ çiftinin dördüz bebekleri dünyaya geldi.

Anne Sibel Altundağ, dün kontrol için geldiği Mardin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde ameliyata alınmasının ardından bir erkek ve 3 kızbebek doğurdu.

Hastanede kuvözde tutulan dördüzlerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Bebeklerin sağlık durumlarını takip eden Mardin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Fuat Karakuş ve hastane başhekimi Mehtap Bingül, Altundağ çiftini de kutladı.

Yeni Doğan Bakım Uzmanı Dr. Turan Derme, gazetecilere yaptığı açıklamada, doğumun iyi geçtiğini söyledi.

Prematüre bebeklerin sağlık durumlarının iyiye gittiğini ifade eden Derme, şöyle konuştu:

“Bebeklerimizin ağırlıkları bin 300 ve bin 400 gram aralığında. Şu anda kuvözde takip ediliyorlar. Tıbbi bakımları devam ediyor. 2 hafta kadar burada yatmalarını bekliyoruz. Belli bir ağırlığa ulaşınca bebekleri sağlıklı şekilde taburcu edeceğiz. Sağlık durumları şu anda iyi. Prematüre olduğu için beklediğimiz bazı sorunlar oluyor. Bunların hepsinin düzeleceğini tahmin ediyoruz.”

“Önce üçüz diye biliyorduk, dördüncüsü sürpriz oldu”

İşsiz olduğunu belirten baba Ziver Altundağ ise 2 yıl önce evlendiği eşinin ilk doğumu olduğunu anlattı.

Bekledikleri dördüz bebekler için sık sık kontrole gittikleri için çalışamadığını dile getiren Altundağ, destek beklediklerini ifade etti.

Dördüz çocuklarının olmasından mutluluk duyduğunu bildiren Altundağ, şunları kaydetti:

“Ama aynı zamanda biraz düşünceliyim. Bunların geleceği, bakımı nasıl olacak bilmiyorum. Dördüzlerimiz 3 kız, 1 erkek oldu. Erkeğin ismini Bünyamin düşünüyoruz. Kızlara daha isim vermedik. Bundan 4-5 sene önce televizyonda ikiz görmüştük. Dua etmiştim, ‘Allah’ım evlenince benim de ikiz, üçüz ya da dördüz çocuğum olsun.’ Allah nasip etti. Çok mutlu oldum. Önce üçüz diye biliyorduk, dördüncüsü sürpriz oldu.”

Darbe girişiminin yaşandığı gece çok tedirgin olduklarını da söyleyen Altundağ, “Çocuklarımızın öyle bir ortamda büyümesini istemiyorduk. İyi ki olmadı, inşallah olmayacak da. Çocuklarımız, insanlarımız mutlu şekilde yaşasın istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Anne Sibel Altundağ ise dördüzlerinin sağlıklı dünyaya gelmesinden mutluluk duyduğunu vurguladı.