Perşembe , 19 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / KURTULMUŞ : HAİN,SİNSİ,KAHPE VE KALLEŞ BİR SALDIRI !…

KURTULMUŞ : HAİN,SİNSİ,KAHPE VE KALLEŞ BİR SALDIRI !…

Kurtulmuş: ‘Hain, sinsi, kahpe ve kalleş bir saldırı’19 Mart 2016 13:45
Kurtulmuş: ‘Hain, sinsi, kahpe ve kalleş bir saldırı’Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İstanbul-Taksim’de meydana gelen patlamaya ilişkin, “Türkiye son derece hain, sinsi, kahpe ve kalleş bir saldırıyla karşı karşıyadır” dedi. Kurtulmuş: Hain, sinsi, kahpe ve kalleş bir saldırı.
AK Parti Ordu Danışma Kurulu toplantısına katılan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Taksim’deki patlamayı değerlendirdi. “Türkiye son derece hain, son derece sinsi, son derece kalleş ve kahpe bir saldırı zinciri ile karşı karşıyadır” diyen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, bu olaylarda önemli olanın ‘büyük fotoğrafı’ görmek olduğunu vurguladı. Kurtulmuş, şu açıklamayı yaptı:
“20 Temmuz’da Suruç’ta başlayan Suruç katliamı ile birlikte arkasından Ankara, arkasından İstanbul’daki patlama, arkasından geçen hafta yine Ankara ve bugün İstanbul’da olan bu patlamalarla birlikte ortaya çıkan; büyük resmi görmediğimiz takdirde bu olaylar ne oluyor, niçin oluyor, kim tarafından yapılıyor sorularına da doğru dürüst cevap veremeyiz. Dolayısıyla biz bir siyasi hareket olarak Türkiye’nin kalbi olan bu ülkenin bu toprakların ruhunu temsil eden bir siyasi kadro olarak, milletin temsilcileri olarak ve aziz milletimiz olarak bu oynanan oyunun geniş resmini, büyük resmini iyi görmek mecburiyetindeyiz. Ancak bu resmi iyi bir şekilde görürsek genel resmi görürsek, maşaları, piyonları iyi tanımlar, maşalarla piyonlarla uğraşmak yerine onların arkasındaki esas failleri deşifre ederek onlara karşı mücadele edebiliriz.”