Çarşamba , 18 Kasım 2020
Anasayfa / DÜNYA / Kurtlar Vadisi Ataşehir!

Kurtlar Vadisi Ataşehir!

Ataşehir’deki Wood isimli mekan Necati Şaşmaz tarafından alındı ama ruhsatsız olduğu için açılamadı. hakkındaki 60 dosyayı sümen altı eden Savcı Hayretin Akkaya devreye girdi. Savcının yeğeni Mehmet Baş, burayı kiralayarak kısa sürede açtı

Ataşehir Belediye Başkanı , yolsuzlukta çığır açtı. CHP’li milletvekili eşi Gamze İlgezdi ile birlikte emlak zengini olduğu tespit edilen Başkan İlgezdi’nin tüm sülalesine haksız kazanç sağladığı anlaşıldı. Son olarak ise TAKVİM, İlgezdi’nin hakkındaki yolsuzlukları örtbas etmek için yargı ile de ortaklık kurduğunu ortaya çıkardı. İddialara göre Savcı Hayrettin Akkaya ile çıkar ilişkisi kuran İlgezdi, bu sayede hakkında açılan 60 soruşturmayı sümen altı ettirdi. Bu kirli ağı ortaya çıkaran TAKVİM, yolsuzluklar zincirinin yeni detaylarına ulaştı. TAKVİM’in elde ettiği bilgilere göre Ataşehir’de oynanan film gibi peşkeş hikayesi şöyle gerçekleşti.

YILDIRIM HIZIYLA RUHSAT ÇIKTI
Ünlü oyuncu Necati Şaşmaz Ataşehir’de Wood Karaoke Bar, Food, Bowling, Cafe olarak işletilen iki katlı yeri satın aldı. Ancak Necati Şaşmaz, ‘nden buraya ruhsat alamadı. Bunun üzerine devreye Ataşehir Belediyesi’nde çalışan Nuriye Akkaya’nın Anadolu Adliyesi’nin Memur Suçları’nı soruşturan savcı eşi Hayrettin Akkaya girdi. CHP’li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi hakkında yapılan 60 suç duyurusu dosyasına “takipsizlik” kararı verdiği iddia edilen Savcı Hayrettin Akkaya, yeğeni olarak tanıttığı Mehmet Baş vasıtasıyla mekanın işletmesini Necati Şaşmaz’dan aldı. Mehmet Baş’a geçen Kent Plus adlı binanın bahçesine yapılan 4 katlı yaklaşık bin 500 metrekarelik mekan, kısa sürede üst katları kaçak olmasına rağmen Ataşehir Belediyesi’nden yıldırım hızıyla ruhsat aldı. WOOD isimli mekan cafe, bowling ve food hizmetleriyle işletmeye açıldı. Böylelikle Savcı Akkaya ve Başkan İlgezdi arasındaki kirli işbirliği de yeni bir rant ile pekiştirilmiş oldu.

Mevlüt YÜKSEL-TAKVİM