Salı , 17 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / KULE’DEN TERÖR SALDIRILARINA KINAMA!

KULE’DEN TERÖR SALDIRILARINA KINAMA!

Terör örgütü PKK, güvenlik gerekçesiyle bir süredir hizmet verilemeyen Hakkari Selahaddin Eyyubi Havalimanı terminal binasına uzun namlulu silahlarla saldırı gerçekleştirdi. Havalimanının güvenliğini sağlayan polis ekiplerinin karşılık vermesiyle terör örgütü mensupları kaçtı. Olayda can kaybı ve yaralanan olmazken, terminal binasında hasar meydana geldi. Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği (TATCA) de yapılan saldırıyı kınadı. Dernek, “Yapılan hain saldırıyı esefle kınıyoruz. Terör tehlikesiyle karşı karşıya olan meydanlarımızda zor şartlar altında görev yapan çalışanlarımızın can güvenlikleri için önlemlerin arttırılması gerektiği ortadadır. Türkiye`nin bölünmez bütünlüğüne yönelik yapılan tüm saldırıların bir an önce sona ermesini temenni ediyoruz” açıklamasını yaptı.

TÜRKÇE VE İNGİLİZCE ANONSLARLA DA PROTESTO ETTİLER

Yapılan saldırıyı, hava trafik kontrolörleri pilotlarla iletişim kurdukları frekansta da yaptıkları İngilizce ve Türkçe bir anonsla protesto etti. Türkiye çapında akşam saatlerinde frekanstan hava trafik kontrolörleri yaptığı anonsta şu ifadeleri kullandı;

“Tüm trafiklerin dikkatine. Son zamanlarda ülkemizde artan terör olaylarına bir yenisi daha eklenmiş, Hakkari Meydan Kontrol Kulesine teröristler tarafından hain bir saldırı düzenlenmiştir. Havalimanında görev yapan tüm çalışanlara ve meslektaşlarımıza Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, yapılan tüm saldırıları esefle kınıyoruz. Terör tehlikesiyle karşı karşıya olan meydanlarımızda zor şartlar altında görev yapan çalışanların can güvenlikleri için önlemlerin arttırılması gerektiği ortadadır. Türkiye`nin bölünmez bütünlüğüne yönelik yapılan saldırıların ivedilikle sona ermesini temenni ediyoruz”
kule4