Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / KOZA İPEK’DE ARAMALAR DEVAM EDİYOR!

KOZA İPEK’DE ARAMALAR DEVAM EDİYOR!

Koza-İpek Holding’e yönelik operasyonda gözaltına alınan 7 holding yöneticisi Ankara adliyesine getirildi. Gözaltındaki 7 kişi, soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosu Savcısı Musa Yücel’e ifade verdi.
Koza-İpek Grubu’na yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınan 7 kişi savcılığın adli kontrol talebiyle mahkemeye sevkedildi.

Koza-İpek Grubu’nun Ankara Yenimahalle’deki yönetim binasında polis ekiplerinin araması gece boyu sürdü.
Dün sabah 08:00’de başlayan arama çalışmaları grubun Ankara’daki yönetim binasında devam ediyor. Arama çalışmalarında yaklaşık 26 saat geride kaldı ve aramaların yönetim katında devam ettiği açıklandı.
KOZA-İPEK GRUBU’NA OPERASYON KOZA-İPEK GRUBU’NA OPERASYON
Koza-İpek Grubu’na yapılan arama kapsamında çok sayıda bilgisayarın incelendiği ve harddisklerin kopyalandığı ifade edildi. Dün sabah saatlerinde Koza-İpek Grubu’na Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Suçları Soruşturma Bürosu’nun başlatmış olduğu soruşturma kapsamında operasyon gerçekleşti ve Koza-İpek Grubu’na bağlı 26 adreste arama kararı çıkarıldı.
Arama yapılan adreslerin içinde Gazete, TV ve Üniversite binasının da olduğu belirtildi. Operasyonun terör örgütüne finansman desteği sağlamak, suç örgütü kurmak ve suç örgütünü yönetmek iddiasıyla gerçekleştirildiği ifade edildi.
KOZA-İPEK GRUBU HİSSELERİ ÇAKILDI KOZA-İPEK GRUBU HİSSELERİ ÇAKILDI
26 AYRI ADRESTE ARAMA
26 ayrı adreste yapılan arama kapsamında Koza Holding’in yönetim binası da bulunuyor. Dün sabah saat 08:00’de polisler Koza Holding binasına geldiler polislere MASAK (Mali Suçları Araştırma Kurumu) ekipleri de destek verdi.
Bunun yanında arama yapılan noktalarda Organize Suçlar, Kaçakçılık, Mali Suçlarla Mücadele Polisi ve Siber Suçlarla Mücadele Ekipleri de incelemelerini sürdürdü.
HİSSELER BUGÜN DE DÜŞTÜ
Operasyonun ardından Koza-İpek Grubu’nun borsada işlem gören şirketlerinin hisseleri dün sert düşmüş ve yüzde 20’ye yakın değer kaybetmişti. Hisseler bugün ise güne sakin bir başlangıç yaptı ve dünkü kapanışlarının yüzde 1 üzerine çıktı. İpek Doğal Enerji hisseleri günü yüzde 1.06, Koza Altın hisseleri yüzde 2.53, Koza Anadolu Maden hisseleri ise yüzde 0.52 kayıpla tamamladı.