Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / KONYA’DA CAMİ HIRSIZLARI GÜVENLİK KAMERASINDA !….

KONYA’DA CAMİ HIRSIZLARI GÜVENLİK KAMERASINDA !….

1_6940_2
Konya’da iki hırsızın, bir caminin imam odasından fatura giderleri için ayrılan 200 lirayı çalması güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.
Olay, geçen Şubat ayı içerisinde merkez Selçuklu ilçesi Işıklar mahallesinde bulunan bir camide meydana geldi.
200 LİRA ÇALDILAR
Sabah saatlerinde bisikletleriyle gelen Yasin B. (22) ile Muhammet K. (23) camiye girerek imamın odasına kilitli kapıyı kırarak girdi. İki hırsız odada bulunan cami giderleri için ayrılan 200 lirayı alarak camiden ayrıldı.

Cami imamının hırsızlık olayını fark etmesi üzerine durumu polise bildirmesinin ardından Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, güvelik kamerası görüntülerinden yola çıkarak hırsızlık suçlarından sabıkası bulunan Yasin B. ile Muhammet K.’yi yakaladı.

Başka camilere de girdikleri tespit edilen iki hırsız, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
HIRSIZLIK ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Hırsızlık anı caminin güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Görüntülerde, bisikletleriyle camiye gelen iki kişinin ayakkabılarını çıkarıp ayakkabılığa bırakarak yukarı çıktığı görülüyor.

Namaz kılınan kata çıkan hırsızlardan birinin caminin içindeki sebilden su içtiği diğerinin de etrafta anahtarı aradığı, anahtarı bulamayan hırsızların daha sonra da kapıyı zorlayarak içeri girdiği ve bir süre sonra odadan çıkarak camiden ayrıldıkları görülüyor.