Cuma , 20 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / KIZILTEPE VE BİTLİS BELEDİYELERİNE OPERASYON

KIZILTEPE VE BİTLİS BELEDİYELERİNE OPERASYON

Mardin’in Kızıltepe ilçe belediyesi ve Bitlis belediyesine bu sabah erken saatlerde operasyon düzenlendi. Polis belediye binalarında arama yapıyor. Bitlis Belediye Başkanı Hüseyin Olan gözaltına alındı.

DBP’li belediyelere operasyon başlatıldı. Bitlis ve Kızıltepe belediyelerinde arama başlatıldı. Güvenlik güçleri Belediye Başkanı Hüseyin Olan’ı gözaltına aldı.

BAŞKANIN EVİ DE ARANACAK

Bitlis Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bu sabah erken saatlerde Bitlis Belediyesi’nde arama başlattı.Sabah erken saatlerde belediye binasına gelen polis ekipleri çevrede önlem aldıktan sonra binaya girerek aramaya başladı.

BAŞKAN GÖZALTINA ALINDI

Bitlis’te düzenlenen terör operasyonunda DBP’li Belediye Başkanı Hüseyin Olan ile Belediye Meclis Üyesi Nevin Daşdemir Dağkıran gözaltına alındı. Operasyon kapsamında Belediye Başkanı Hüseyin Olan’ın evinde de arama yapılıyor.

KIZILTEPE BELEDİYESİ’NDE ÖZEL HAREKAT POLİSLERİ EŞLİĞİNDE ARAMA

Mardin İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele Şube ekipleri tarafından sabahın erken saatlerinde Kızıltepe İlçe Belediyesi’ne operasyon düzenlendi. Kızıltepe ilçe merkezinde gelen özel harekat polisleri çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Daha sonra olay yerine gelen çok sayıda Terörle Mücadele ekipleri belediye binasına girdi. Kızıltepe belediyesinde aramalar sürüyor.

Daha önce kanun hükmünde kararname ile Mardin Büyükşehir, Artuklu, Dargeçit, Nusaybin, Derik ve Mazıdağı belediyelerine kayyum atanmıştı.