Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / KILIÇDAROĞLU’DA GRUP TOPLANTISINDA MUHTARLARI AĞIRLADI !…

KILIÇDAROĞLU’DA GRUP TOPLANTISINDA MUHTARLARI AĞIRLADI !…

220320161422554224871_2CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında konuştu. Brüksel’deki terör saldırılarını kınayan Kılıçdaroğlu, “Terör nereden ve kimden gelirse gelsin. Nerde olursa olsun amasız, fakatsız, lakinsiz lanetleyeceğimiz bir olaydır. Her zaman söyledim terör insanlık suçudur. Herkesin ortak tavır takınması gereken bir olaydır. Size söz verenler sözlerini yerine getirmediler. Sizleri tehdit ve şantaj ile kandırdılar. Türkiye öyle bir konuma geldi ki bırakın terörü bitirmeyi canlı bomba olmanın eğitim alanına dönüştü. Türkiye. Canlı bomba mı olmak istiyorsun? Git Türkiye’de eğitimini al. Böyle bir yapı, anlayış olabilir mi?” dedi.
Grup toplantısına 40 muhtarın katıldığını belirten Kılıçdaroğlu, “Bütün muhtar kardeşlerimize hoşgeldiniz diyorum” dedi. Brüksel’deki terör saldırılarını kınayan Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı: “Terör nereden ve kimden gelirse gelsin. Nerde olursa olsun amasız, fakatsız, lakinsiz lanetleyeceğimiz bir olaydır. Her zaman söyledim terör insanlık suçudur. Herkesin ortak tavır takınması gereken bir olaydır. Brüksel’de patlayan bombalar insanlığa karşı yapılmış bir suçtur. Hayatını kaybedene herkese başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Terörün önlenmesi konusunda en net, ilkeli duruşu sergileyen tek parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir.

SİZE SÖZ VERENLER SÖZLERİNİ YERİNE GETİRMEDİLER SİZLERİ TEHDİT VE ŞANTAJ İLE KANDIRDILAR
Size, 7 Haziran seçimlerinden sonraki terör tarihi sunacağım. ‘Milet, Milli irade kaosu seçti’ dediler. Şehit cenazeleri gelince ‘1 Kasım’da bizi iktidara getirin şehit cenazeleri gelmeyecek’ dediler. Biz milli iradeye hep saygı duyduk. Size söz verenler sözlerini yerine getirmediler. Sizleri kandırdılar. Tehdit ve şantaj ile kandırdılar.

TÜRKİYE BIRAKIN TERÖRÜ BİTİRMEYİ CANLI BOMBA OLMANIN EĞİTİM ALANINA DÖNÜŞTÜ
Türkiye öyle bir konuma geldi ki bırakın terörü bitirmeyi canlı bomba olmanın eğitim alanına dönüştü. Türkiye. Canlı bomba mı olmak istiyorsun? Git Türkiye’de eğitimini al. Böyle bir yapı, anlayış olabilir mi? Vatandaşlarıma soruyorum sorumlusu kim? Eğer dersen ki sorumlusu ülkeyi yönetenler o zaman bir daha düşüneceksin. Bu işlerin sorumlusu kim?”