Pazartesi , 23 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / KILIÇDAROĞLU: YABANCI AJANLAR AT KOŞTURUYOR!

KILIÇDAROĞLU: YABANCI AJANLAR AT KOŞTURUYOR!

Ankara Kızılay’da yaşanan bombalı saldırının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Yönetim Kurulunu (MYK) olağanüstü topladı. Toplantının ardından düzenlediği basın toplantısında TBMM Başkanı’na “Meclis’i harekete geçirmeli” çağrısı yapan Kılıçdaroğlu, “Bütün ülkelerin gizli servis ajanları Türkiye’de at koşturuyor. Böyle bir yönettim boşluğunu Türkiye kabul etmemeli” dedi.
Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları;
“ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPARIZ”
Terör bir insanlık suçudur. Teröre karşı ortak, dik ve onurlu durmalıyız. Terör karşısında ortak ve net bir tavır takınmalıyız. Üstümüze düşen ne varsa parti olarak yerine getirmeye hazırız. Hükümete hep ne gerekiyorsa yapalım dedik. 7 Haziran sonrası bir tablo ortaya çıktı ve terör azmaya başladı. ‘Bizi tek başında iktidara getirin terörü bitireceğiz’ dediler. Terör bitti mi?. Türkiye sathına yayıldı. Vatandaşlarıma şu soruyu soruyorum: Terör ne oldu da bütün ülkeye yayıldı? 14 yıldır bu ülkeyi yönetenler acaba ne yapıyorlardı? Ankara’da bu kaçıncı saldırı. Her saldırıdan sonra önlem alıyoruz ama nedense hep daha çok insanımız kaybediyoruz. Ülkeyi ben yönetmiyorum, hesabını vermeleri lazım. Bunlar neden, hangi gerekçe ile oluyor?
“NEDEN EMNİYET MÜDÜRÜ ATANMADI”
Şu soruyu her vatandaşım vicdanına sorsun, aylardır Ankara’ya emniyet müdürü atayamayan bir siyasi iktidar terörü engelleyebilir mi? Sayın Davutoğlu’na açık çağrı Sen atayamıyorsan ne gerekiyorsa yapalım. Kim engel oldu size, açıkça söyleyin. Beraber onun üstüne yürüyelim ben sizin iradenize destek vermek istiyorum. Bütün ülkelerin gizli servis ajanları Türkiye’de at koşturuyor. Her bölgede bunları görebilirsiniz? Bu nasıl oluyor, neden oluyor? Neden Türkiye’de oluyor? Bütün gizli servislerin rahat çalışabilecekleri bir alan mıdır Türkiye? Böyle bir yönetim boşluğunu Türkiye kabul etmemeli, edemez. Anayasamızın 112. maddesi siyasi sorumluluktan söz eder. Kim bunun sorumlusu kim? Bizim mahalledeki bakkal değil, vatandaş değil, bunun sorumlusu siyasi iktidardır. Sayın Davutoğlu’na açık çağrı yaıyorum. Siz töhmet altında kalıyorsunuz, görevinin gereğini yapamayan siz oluyorsunuz. Yapamıyorsa görevini yerine getiremiyorsa alacaksınız görevden bu kadar basit. Türkiye Cumhuriyeti yönetilmiyor, savruluyor. Türkiye kurucu ayarlarına geri dönmek zorundadır.
TBMM BAŞKANI’NA ÇAĞRI
Terör tek başına bir siyasal partinin sorunu olmanın ötesine geçmiştir, terör artık bizim bir ulusal sorunumuz haline gelmiştir. Terör konusunda bütün siyasal partilerin ortak mücadele etmesi lazım. Bu bağlamda en büyük görev TBMM Başkanı’na düşüyor bu aşamada. Parlamentoyu çalıştırmalı, terör konusunda, sorunun çözümü konusunda TBMM’yi çalıştırmalı.