Cumartesi , 21 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / KILIÇDAROĞLU: PROVAKASYONA DİKKAT!

KILIÇDAROĞLU: PROVAKASYONA DİKKAT!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, artan terör olayları nedeniyle basın toplantısı düzenledi. Kılıçdaroğlu; “Bizi biz yapan bütün değerlerimize elbette sahip çıkacağız. Ama eğer terör örgütünün beklentilerine uygun davranır ve provokasyonlara neden olursak farklı bir yöne Türkiye çekilir. 77 milyonun bu konuda oldukça duyarlı olması lazım. Gençlere sesleniyorum, terör örgütünün yapamadığını provokasyonlara kapılıp sakın siz yapmayın, örgütün değirmenine su taşımayın.” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satırbaşları şöyle;

Bugün zor bir süreçten geçiyoruz. Bir toplumsal barış sınıfından geçiyoruz. Terörü elbette lanetleyeceğiz, hiçbir sorunumuz yok ama bütün bunları yaparken terör örgütünün beklentilerine uygun davranışklardan özenle kaçınacağız. Terör örgütü 30 yıldır bizi ayrıştırmaya çalışıyor. Bizi biz yapan bütün değerlerimize elbette sahip çıkacağız. Ama eğer terör örgütünün beklentilerine uygun davranır ve provokasyonlara neden olursak farklı bir yöne Türkiye çekilir. 77 milyonun bu konuda oldukça duyarlı olması lazım.

“ÖZELLİKLE GENÇLERE SESLENMEK İSTİYORUM”

Özellikle gençlere seslenmek istiyorum, sizin vatan sevginizden kimsenin en ufak bir şüphesi yok. Ne olursunuz provokasyonlara asla izin vermeyin. Bundan özenle kaçının. Onlar bölüyor siz böldürmeyin. Yolcu otobüslerini taşlamak asla doğru değil. Bu vatan hepimizin. Plaka üzerinden ayrıştırma olmaz, o plaka da bizim.

“BEN İSTERDİM Kİ BU UYARILARI CUMHURBAŞKANI YAPSIN”

Siyasi partilere saldırmak terör örgütünün değirmenine su taşımak anlamına geliyor. Bu provokasyonlar çok tehlikelidir. Ben isterdim ki bu uyarıları Cumhurbaşkanı yapsın, “Bu memleket hepimizin” desin. İstisnasız bütün siyasi partilerin terör örgütü ile aralarına net çizgi koyması lazım. Açık ve net, lakinsiz, amasız , fakatsız. Kin ve ön yargı ile değil akıl ve mantıkla bütün sorunlarımızı çözebiliriz.

“KIRMAK, DÖKMEK ASLA DOĞRU DEĞİL”

Medya üzerine baskıyı asla kabul etmeyeceğiz. Medya özgürce yayınını yapacak. O genç arkadaşlarımıza sesleniyorum; havuz medyasına saldırı yapıldığında ilk telefon açan, geçmiş olsun diyen benim. Kırmak, dökmek asla doğru değil. Sizinle birlikte bir siyasetçi gelip asın kesin diyebilir. O siyasetçinin terörden farkı yoktur. Birbirimizi eleştirebiliriz ama birbirimizi öldürmek, yaralamak, kırmak doğru değil. Terör örgütü yıllardır bunun için çabalıyor.

“GENÇLERE SESLENİYORUM ÖRGÜTÜN DEĞİRMENİNE SU TAŞIMAYIN”

Gençlere sesleniyorum, terör örgütünün yapamadığını provokasyonlara kapılıp sakın siz yapmayın, örgütün değirmenine su taşımayın.

Yüzlerce doçka silahı terör örgütü tarafından tepelere konuçlandırıldı. Kimin zamanında nasıl konuçlandırıldı? Bu doçka silahlar oraya konuşkanırken bu ülkeyi kim yönetiyordu. İstihbarat örgütü neredeydi? Bu soruları soracaksınız.

2 tonluk bombalar zırhlı araçları patlatıyor. 1 tonluk, 2 tonluk bombayı tespit edemiyorsunuz. Siz nasıl hükümetsiniz diye soru sorma hakkın var genç arkadaşım.

Terör örgütü mensupları kimlik kontrolü yapıyor, belli kentlerin merkezlerini kendi kontrolüne alıyor. Yine soracaksın genç arkadaşım bunlar olurken kim iktidarda idi?

22 Ağustos 2013 dönemin başbakanı konuşuyor. “Hazmedilemeyen bazı durumlara rağmen operasyon yapmıyoruz” diyor. Şu soruyu sormalıyız o hazmedilemeyen durumlar ne idi?

Şimdiki Sayın Cumhurbaşkanı; “Çözüm sürecini bunlar silah stoklama süreci olarak değerlendirdiler. Çok ciddi bir silah stoklaması yaptılar” Bu silah stoklamaları yapılırken siz neredeydiniz? Bizi terör örgütü kandırdı mı diyeceksiniz? Siz çocuk musunuz? Şehitlerimiz geliyor. Bu şehitlerin kanlarından kim sorumlu? Bu ülkeyi yönetenler nasıl yönetiyor? Bu ülkede devlet yönetiliyor mu?

“O 400’ÜN ÜSTÜNÜ BEN TAMAMLAYACAĞIM”

Bütün bunlara rağmen hala 400 milletvekili arayışında olanlar var. Buradan söz veriyorum, açık ve net terörü bitireceksen o 400’ü ben tamamlayacağım. Söz veriyorum. O annelerin feryadı akşam yatarken de kulaklarımda.

Böyle bir tabloyu Türkiye hak etmiyor. Ayakları yere basmayan siyasetçiler bu ülkeyi yönetemez. Bir sonraki seçimi düşünüp vatandaşlarını ateşin içine atanlar bu ülkeyi yönetemez.

Bu sorunu çözmek için bir masa kurulacaksa o masının parlamentoda olması lazım. Onlar ortak akla değil üst akla inanıyor, o üst akıl da Türkiye’yi bu hale getirdi.