Perşembe , 19 Kasım 2020
Anasayfa / BURSA / KENT TRAFİĞİNİ RAHATLATACAK PROJE!

KENT TRAFİĞİNİ RAHATLATACAK PROJE!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ulaşıma yeni bir çözüm olacak Panayır Kavşağı’nın uygulama noktasında incelemelerde bulundu. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşılabilir bir kent olma yolundaki çalışmalarını hızla sürdüğünü anlatan Başkan Altepe, “Bursa, dünyanın en hızlı büyüyen 4. şehridir. Bunun en büyük sıkıntısı kent içi ulaşımda yaşanıyor. Her geçen gün ulaşımda yeni bir hamle yapıyoruz. Bu adımlardan birini de İstanbul yolu üzerindeki Panayır Kavşağı’nda atıyoruz” diye konuştu.

Ulaşımdaki kör noktaların günden güne çözüldüğünü ifade eden Başkan Altepe, “Panayır bölgesi, Yeşil Şehir ve Doğanevler’in giriş ve çıkışı bu kavşaktan olacak ve mevcut Panayır girişi, trafik lambalarının olduğu nokta da kapatılacak. Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak kavşak alanı üzerinde 4 milyon liralık kamulaştırma yapıldı. şuanda inşaat çalışmaları ihale sürecinde. Köprünün atkılarının ihalesi de Karayolları tarafından yapıldı. Burada yapılacak köprüyle birlikte Panayır bölgesinden Bursa merkezine gelecek araçlar, direk karşıya geçip bölgedeki koldan dönerek Bursa’ya gidebilecekler. Aynı şekilde İstanbul yönünden Bursa’ya gelenler de yine köprünün üzerinden geçerek Panayır bölgesine girebilecekler” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediyesi olarak Karayolları’nın da desteğiyle, köprü ve çevre yollarıyla birlikte bölgenin ulaşım sorununu tümüyle çözeceğini kaydeden Başkan Altepe, “Kısa zamanda inşaat başlayacak. Yalova Yolu’nun çehresi bu dönem değişmeye devam ediyor. Panayır Kavşağı da bu değişime ekleniyor. Önümüzdeki günlerde raylı sistem inşaatı da başlayacak ve Yalova Yolu’ndaki trafik akışı da çok daha rahatlamış olacak” ifadesini kullandı.