Cumartesi , 21 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / KAYSERİ’DE SAHTE BİLET OPERASYONU !…

KAYSERİ’DE SAHTE BİLET OPERASYONU !…

KAYSERİ’de polis, sahte bilet kullanıldığı iddiasıyla Büyükşehir Belediye Halk Otobüsleri yönelik operasyon düzenlendi.
Günün erken saatlerinde Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesine bağlı ekipleri tarafından yapılan operasyonda sefer hazırlığında bulunan 30 Halk otobüsüne iddiaya göre sahte bilet kullanıldığı gerekçesiyle ‘Şafak operasyonu’ düzenlendi. Operasyonda otobüs şoförleri ve sahipleri Melikgazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesine getirilerek, gözaltına alındı. Sabah seferine başlama hazırlığında bulunan halk otobüslerine polis ekipleri el koyarak, Melikgazi Emniyet Müdürlüğü yanında bulunan kız İmam Hatip Lisesi bahçesine çektirdi.

Büyükşehir Belediyesine gelen şikayetler üzerine Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi tarafından operasyonun başlatıldığı, gözaltına alınan sürücü ve otobüs sahiplerinin ifadesine göre, gözaltındakilerin sayısının artabileceği bildirildi. Soruşturma çerçevesinde halk otobüslerinin kamera ve bilet okuyan manyetik sistemlerinin de inceleneceği ifade edildi.

GÖZALTI SAYISI 49’A YÜKSELDİ

Kayseri’de’de Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce bu sabah Halk Otobüs sürücüleri ve otobüs sahiplerine yönelik olarak sahte bilet operasyonunda gözaltına alınanların sayısı 49’a çıktı. Şüphelilerin, otobüslerin manyetik bilet okuyucularında düzenleme yaparak Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan havuz dışında işlem yaptığı ve haksız kazanç elde ettikleri öne sürüldü. Şüphelilerin ifadelerinin alınmasına devam ediliyor.

BÜYÜKŞEHİR DE İHBAR ETTİ

Operasyonun Büyükşehir Belediyesi çağrı merkezine gelen şikayetlerin Emniyet Müdürlüğü’ne iletilmesi sonucu Aralık 2015’te başladığı belirtilirken, Cumhuriyet Savcılığı’nın soruşturması ile 1 Ocak-1 Mart 2016 tarihleri arasında otobüslerdeki manyetik sistemler incelendi. 2 aylık dönemde çok sayıda tek binişlik biletlerin bazı halk otobüsü sürücüleri tarafından okutulmadan vatandaşlardan alındığı ve kayıt dışı olarak piyasaya sürüldüğü ortaya çıktı.