Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / KARNINDA BEZ UNUTULDU!

KARNINDA BEZ UNUTULDU!

Kayseri’de özel bir hastanede göbek fıtığı ameliyatı edilen 70 yaşındaki Fatma Evereklioğlu’nun karnında unutulan gazlı bez, 5 ay sonra Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde yapılan ameliyatla çıkarıldı. Hastanın ikinci ameliyat sırasında mide kanseri olduğunun anlaşılması üzerine, ailesi doktor ve hastane hakkında suç duyurusunda bulundu.

Fatma Evereklioğlu’nun eşi Muharrem Evereklioğlu, eşinin karın bölgesindeki ağrılar ve aşırı kilo kaybı nedeniyle kentteki bir özel hastaneye başvurduğunu söyledi. Evereklioğlu, söz konusu hastanede eşine “göbek fıtığı” teşhisi konulduğunu ve 5 Şubat’ta genel cerrahi uzmanı Prof. Dr. K.C.K. tarafından göbek fıtığı ameliyatı edildiğini dile getirdi.

Eşinin ameliyat sonrası bir türlü kendine gelemediğini anlatan Evereklioğlu, şunları söyledi:

“Aradan 2-3 ay geçtikten sonra Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine başvurduk. Burada mide kanseri teşhisi konuldu ve tedaviye başlandı. Ancak, kemoterapi ve ışın tedavisi (radyoterapi) işe yaramayınca, yapılan araştırmada karnında 5 ay önceki ameliyat sırasında spanç (katlanmış gazlı bezden oluşan tampon) unutulduğu ortaya çıktı. Bu durumu oğlum, fıtık ameliyatını yapan doktora ilettiğinde, ‘Bayram tatiline çıkacağım, 5 ay durmuş bir hafta daha dursun, bayram tatili bittikten sonra alırım’ ifadesini kullanmış. Bu beni çok üzdü, kahretti. Tatile çıkıyor olsa bile, hatasını düzeltmek için tatilini yarıda kesip bu ameliyatı yapması gerekirdi.”