Cumartesi , 10 Eylül 2022
Anasayfa / DÜNYA / Kadın Rambo İzmir’de dehşet saçtı!

Kadın Rambo İzmir’de dehşet saçtı!

Yol verme kavgasında, iki otobüs şoförünü aracıyla çarparak yaraladığı ve bir şoförü de otomobilinin kaputunda 800 metre götürdüğü iddia edilen mimar B.B. hakkında toplam 20 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

İzmir Buca’da 4 ay önce bir mimarla 3 belediye otobüs şoförünün ortalığı savaş alanına çeviren yol verme kavgası yargıya taşındı. Şoförlerden ikisini arabasıyla çarpıp yaraladığı ve birini de otomobilinin kaputunda 800 metre götürdüğü iddia edilen 2 çocuk annesi mimar B.B. hakkında dava açıldı. Savcı, B.B’nin ‘tehdit, kasten yaralama ve hakaret’ suçlarından toplam 20 yıl hapis cezasına çarptırılmasını istedi. B.B. suçlamaları kabul etmezken, şoförlerin aracına 7 bin liralık zarar verdiğini savundu. Şoförler ise ölümden döndüklerini söyleyerek şikayetçi oldu. B.B’nin aracının üzerinde götürdüğü şoför Bilal Sarıkaya, “Sileceklere tutunup yaklaşık 800 metre gittim. Beni yere düşürmek için sağa sola direksiyonu kırdı. Bu sırada bana ‘Sen göreceksin, seni öldüreceğim’ diye bağırdı” dedi.

Aniden durdu

Yeni Asır gazetesinin haberine göre; Olay, 18 Mart’ta Menderes Caddesi üzerinde meydana geldi. Otobüs şoförü Mehmet İskeçe, Şirinyer yönüne ilerlerken Mehmet Akif Caddesi’ne döneceği sırada, B.B. otomobili ile iddiaya göre şerit ihlali yaptı. B.B, belediye otobüsünün önünde aniden durdu. Bunun üzerine İskeçe, sert fren yapınca yolcular öne savruldu. İki sürücü arasında tartışma çıktı.

Dehşet anları yaşandı

İskeçe, polisi arayıp olayı bildirdi. Bu sırada belediye otobüs şoförlüğü yapan ancak görevde olmayan Bilal Sarıkaya ve Kasım Süslü de arkadaşlarına yardıma gitti. Tartışma daha da büyüdü. İddiaya göre B.B, aracını çalıştırıp üç kişinin üzerine doğru sürdü. Süslü ile İskeçe yere düştü. Sarıkaya ise, kaputun üzerinde yaklaşık 800 metre gitti. Sarıkaya, otomobil kırmızı ışıkta durunca indi. Otomobiliyle geri geri kaçmaya çalışan B.B. ise bir başka araca çarptı. Çarptığı aracın sürücüsü, B.B’nin otomobilinin kontak anahtarını alıp gelen polislere teslim etti. Soruşturmayı tamamlayan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Yılmaz, B.B. hakkında ‘tehdit, kasten yaralama ve hakaret’ suçlarından dava açtı.

“Onlar bana zarar verdi”

9. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki ilk duruşmaya, hakkında 20 yıl hapis cezası istenen tutuksuz sanık B.B, avukatı Mustafa Cem Avcı, Bilal Sarıkaya, Kasım Süslü ile avukatları Seyit Ahmet Akyüz ve Mehmet İskeçe ile avukatı Birben Özer geldi. B.B, “Ben kimseyi tehdit etmedim. Aracımı da kasten üzerlerine sürüp yaralanmalarına neden olmadım. Otobüs şoförü ile tartıştım. Daha sonra gelen iki kişi de olaya müdahil oldu. İkisi aracımın üzerine çıkıp zarar verdi. Zararım 7 bin lira. Kaputun üzerinde bulunan Bilal Sarıkaya, ön camı vurup kırdı. Onun düşmemesi için de sağdan yavaş olarak gidiyordum. Beraatimi istiyorum” dedi.

‘Söyledikleri yalan’

Sanığın avukatı Mustafa Cem Avcı, “Müvekkilim saldırıya kadar aracından hiç çıkmamıştır. Bir kadın olarak bu denli yoğun bir saldırı altında araçtan çıkması da akıl karı değil” dedi. Şoför İskeçe ise, “Sanığın söyledikleri yalan. Bizi yaralayacağını bile bile aracı üzerimize sürdü. Ben ve Kasım yere düştük. Bilal ise aracın kaputunda kaldı” dedi. Kasım Süslü de, “Bana ağıza alınmayacak hakaret ve küfürler etti. Aracına binip, bizim üzerimize doğru sürüp çarptı” dedi. Hakim, tanıkların dinlenmesine, güvenlik kamerası görüntülerinin incelenmesine karar verip duruşmayı erteledi.

‘Kırmızı ışıkta durunca kurtuldum’

Bilal Sarıkaya, “B.B, aracı üzerimize doğru sürdü. Ezilmemek için aracın kaputunun üzerine atladım. Beni yere düşürmek için sağa sola direksiyonu kırdı. Kendisi ‘sen göreceksin, seni öldüreceğim’ diye tehdit etti. Sileceklere tutunup yaklaşık 800 metre gittim. Allah’tan kırmızı ışığa yakalanan sanık durunca kurtuldum. Yaşadığıma şükrediyorum” dedi. Sarıkaya’nın avukatı Seyit Ahmet Akyüz de sanığın davranışının öldürmeye teşebbüs olduğunu savundu. (YENİ ASIR)