Perşembe , 19 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / İŞTE YENİ BMW!

İŞTE YENİ BMW!

BMW, yeni M8 modeliyle piyasaya yeni bir soluk kazandırmayı hedefliyor.
12M1 olarak da adlandırılan bu sıradışı model, tarzıyla ve performansıyla 2017 model otomobiller arasında oldukça güçlü bir ses getirmesi bekleniyor..
2017 BMW M8 Concept modeli, BMW i8 Spyder Concept modelinden ilham alınarak tasarlandı.
Modelinin İç ve Dış Tasarımı
Bu yeni canavarın dış tasarımı BMW i8 ve M1 Hommage modellerinin tarzı baz alınarak üretilmiş.
Zekice tasarlanmış modelin V şeklindeki kaputu, geniş çaplı hava sarfiyatını gerçekleştirirken, lazer ışığına sahip farları yeni BMW modeline muhteşem bir görünüm kazandıracak.
BMW M8 Concept modelinin gövdesinin büyük çoğunluğu titanyum, magnezyum minerali, grafit ve metalden oluşmakta.
Bu aracın kaputunun altındaki motoru doğrudan enjeksiyonludur. Twin-turbo kompresörlü motoru 4.4 litrelik kapasiteye sahiptir. Bu motor, tamı tamına 600 beygir gücü sunmaktadır. 0-100 performansı en iyi BMW modelleri arasında yer alacak bu araç, kalkıştan 100 kilometrelik hıza 3 saniyenin altında çıkmakla birlikte, saatte maksimum 322 kilometrelik hıza ulaşabilmektedir.
Bu BMW modelinin iç mekanında ise en modern ileri teknoloji olanakları ile donatılmış. İç mekanda bulunan elementler, en iyi kalitede deri, karbon fiber, grafit ve hatta Alcantra kumaş ile kaplanmış.
Bu yeni model BMW’nin 300 bin dolarlık başlangıç fiyatıyla, 2016 yılının son çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Daha şimdiden BMW aşıklarının kalbini hızla çarptıran göz alıcı M8 modelinin büyük olasılıkla M1 adını alacağı düşünülmektedir.