Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / DÜNYA / İşte Demba Ba’nın fiyatı

İşte Demba Ba’nın fiyatı

Beşiktaş Kulübü, Demba Ba’nın transferi konusunda Shanghai Shenhua Kulübü ile anlaşmaya varıldığını, Çin Halk Cumhuriyeti ekibinin siyah-beyazlılara sözleşme fesih bedeli olarak 13 milyon Euro ödeyeceğini açıkladı.

Beşiktaş’ın Senegalli futbolcusu Demba Ba, Çin Halk Cumhuriyeti’nin Shanghai Shenhua takıma transfer oldu.

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ’den Borsa İstanbul’a yapılan ve Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda da yer alan açıklamada, Demba Ba’nın transferi konusunda Shanghai Shenhua Kulübü ile anlaşmaya varıldığı, Çin Halk Cumhuriyeti ekibinin siyah-beyazlılara sözleşme fesih bedeli olarak 13 milyon Euro ödeyeceğini belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Futbolcumuz Demba Ba’nın Shanghai Greenland Shenhua FC kulübüne transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır. Buna göre Shanghai Greenland Shenhua FC tarafından şirketimize sözleşme fesih bedeli olarak 13 milyon avro ödenecektir.”

ANILARLA VE SİTEMLE GİTTİ
Yanına bol miktarda adına düzenlenen Demba Ba müziğinin CD’lerini de alan Senegalli yıldız, taraftarı asla hatırından çıkarmayacağını söyledi. Bir süre önce Umre’ye birlikte gittiği Fenerbahçeli Moussa Sow’a dert yanan Demba Ba, “Ben şimdi Çin’e nasıl adapte olacağım. Her şeyin başı para mı?” diyerek yönetime de göndermede bulundu. Tam İstanbul’a alışmışken, birdenbire çıkan bu ani transfere bir anlam veremediğini ileri süren Senegal’li oyuncu, bakın birlikte nelerini Çin’e taşıdı.

*Maçlarda attığı gollerden sonra yaptığı Secde görüntüleri
*Ümraniye Antrenman görüntüleri
*Özellikle Ankara deplasmanlarında taraftara çektirdiği üçlünün kaseti.
*Avrupa maçlarında attığı gollerin görüntüsü
*Beşiktaş’la yaptığı sözleşmenin resimleri ve görüntüleri.
*Vodafone Arena’nın dışında bulunan Demba Ba resmi
*Takım arkadaşlarıyla birlikte gollerinden sonra yaşadığı sevinç videoları
*İstanbul’da Sow ile yaptığı gezilerin fotoğrafları ve görüntüleri.
*Etiler’de sık sık yemek yedikleri ünlü et restaurantındaki görüntüleri.
*Özellikle boğaz trafiğinde tıkanan otosunun resimleri.

Demba Ba’nın yakın dostlarına, “Bu taraftarı nasıl unuturum. Dünya’nın en zor lisanı Çince’yi nasıl öğreneceğim şimdi. Beni neden sattılar. Bu yönetimi anlayamadım” diyerek dert yandığı öğrenildi.

Habertürk