Cumartesi , 21 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / İstanbulda Terör Saldırısı: 11 Ölü

İstanbulda Terör Saldırısı: 11 Ölü

İstanbul Vezneciler’de İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi yakınlarında saat 08:35 civarında çevik kuvvet otobüsü geçerken patlama meydana geldi. Vali Şahin 7 polisin şehit olduğunu, 4 sivilin öldüğünü açıkladı.

Beyazıt Vezneciler’de polis otobüsünün geçişi sırasında patlama meydana geldi. Park halindeki bir araçta meydana geldiği belirtilen patlamada ilk belirlemeler göre 5 polis yaralandı. En az 1 kişinin hayatının kaybettiği bildirildi. Olay yerine çok sayıda sağlık ve polis ekibi sevkedildi. Yaralılar ambulanslarla çevre hastanelere kaldırıldı.

Patlama nedeniyle çevredeki iş yerleri ve bazı araçlar zarar gördü. Polis, hasar meydana gelen iş yerlerini boşaltıyor.

Bu arada, patlama sonrasında silah sesleri duyulduğu öğrenildi.

İKİNCİ PATLAMA SESİ DOĞALGAZDAN

İstanbul’da ilk patlamadan bir süre sonra bir patlama sesi daha duyuldu ancak bu patlamanın doğalgazdan kaynaklandığı iddia ediliyor.

İSTANBUL VALİSİ ŞAHİN: 7 POLİS ŞEHİT OLDU, 4 VATANDAŞ HAYATINI KAYBETTİ

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Beyazıt’ta patlamanın meydana geldiği bölgede incelemelerde bulundu.

Vali Şahin yaptığı açıklamada; “Bombalı araçla saldırı yapıldı. 7 polis şehit oldu, 4 vatandaş hayatını kaybetti.” dedi.

Polis, patlamanın ardından bölgeyi güvenlik çemberine aldı. Olay yerine sadece emniyet ve sağlık ekiplerinin girmesine izin veriliyor. Patlamanın meydana geldiği cadde trafiğe kapatılırken, Yenikapı-Hacıosman metrosunun Vezneciler istasyonunda hizmet vermiyor.

Çevrede geniş güvenlik önlemi alınırken, polis helikopteri de görev yapıyor. Ayrıca olay yerinin üzerinde bir drone görüntü alıyor.

Bomba imha ekipleri, olay yerindeki şüpheli beyaz renkli minibüste tuzaklama ihtimaline karşı inceleme yapıyor.

Öte yandan motosikletli polis İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Saraçhane’deki binası önünde kaza yaptı. Yaralı polis, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.