Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / İSTANBUL BOMBOŞ!

İSTANBUL BOMBOŞ!

9 günlük Kurban Bayramı tatilini fırsat bilen yerli turist, sahil kentlerine akın ediyor.
BOĞALARIN EN BÜYÜK KAÇIŞLARI BOĞALARIN EN BÜYÜK KAÇIŞLARI
14 Eylül’de eğitim öğretime başlayacak okulların açılışı, bu yıl Kurban Bayramı nedeniyle Başbakanlık kararıyla 28 Eylül’e ertelendi. Sonrasında 9 günlük bayram tatili kararıyla turizm sektöründe yüzde 100 doluluk oranlarına ulaşıldı.
Bu yılın son yaz tatili fırsatını değerlendirmek isteyenler 9 günlük bayram tatilini de fırsat bilerek kıyı kentlerine akın etti. Başta Antalya olmak üzere Bodrum, Marmaris, Fethiye, Kuşadası, İzmir, Çeşme gibi turizm merkezlerinde bulunan 5 yıldızlı otellerin çoğunluğu dolarken, yaklaşık 400 bin kişi otelleri tercih etti.
BAYRAMDA HAVA NASIL OLACAK? BAYRAMDA HAVA NASIL OLACAK?
OTELLERDE YÜZDE 100 DOLULUK
Kurban bayramı taleplerinin oldukça iyi olduğunu belirten Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, “Herşey beklenildiği ve düşünüldüğü şekilde geçiyor. Bu kadar sorunlu giden bir yılda sezon sonu kapanışının iç pazarla yapılması, sektöre moral verdi. Doluluk oranları beklediğimiz düzeyde ve yüzde 100’e yakın bir doluluğa ulaşıldı” dedi. Sıcaklığın iyi gittiği başta Antalya olmak üzere kıyı bölgelerin yoğun ilgi gördüğüne işaret eden Osman Ayık, geçen yılın çok üstünde iç pazar trafiği yaşandığını ve 350 binin üzerinde kişinin tatil için otelleri tercih ettiğini söyledi.