Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / DÜNYA / İSRAİL GAZZE’Yİ YİNE VURDU!
İsrail savaş uçakları, Gazze Şeridi'nin Ez-Zeytun mahallesinde bulunan ve su kuyusu açma ekipmanlarını içeren bir atölyeye saldırı düzenledi. Saldırı sonucu atölye tamamen yıkılırken içindeki iş makinleri ise kullanılamaz hale geldi. ( Mustafa Hassona - Anadolu Ajansı )

İSRAİL GAZZE’Yİ YİNE VURDU!

İsrail savaş uçaklarının Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerini bombaladığı, saldırılarda ölen ya da yaralanan olmadığı bildirildi.

1/12 İsrail yine Gazze'yi vurdu
Güvenlik kaynakları ve görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail savaş uçakları sabahın erken saatlerinde Cibaliya beldesinde Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları’na ait mevzilerin yakınındaki boş araziyle Beyt Lahiya’da İslami Cihad Hareketi’ne bağlı Kudüs Seriyyeleri’ne ait bir mevziyi vurdu.

2 /12 İsrail yine Gazze'yi vurdu
İsrail’in saldırılarında Ez-Zeytun mahallesinde bulunan Kassam Tugayları’na ait iki mevzi ve su kuyusu açma ekipmanlarını içeren bir atölye de hedef alındı. Atölye tamamen yıkılırken, çevredeki evler de zarar gördü.

3 /12 İsrail yine Gazze'yi vurdu
Beyt Hanun beldesinde de bir zirai tesisin vurulduğu ve tesisin neredeyse tamamının yıkıldığı belirtildi. İsrail savaş uçaklarının ayrıca Gazze-Mısır sınırında yer alan Refah kentinde boş bir araziyi bombaladığı kaydedildi.

4 /12 İsrail yine Gazze'yi vurdu
İsrail ordu sözcüsü Avichay Adraee dün gece yaptığı yazılı açıklamada, İsrail’in güney kesiminde Gazze sınırındaki Sderot beldesine bulunan bir binaya roket mermisi düştüğünü, olayda binanın zarar gördüğünü belirtmişti.

5 /12 İsrail yine Gazze'yi vurdu
Gazze’den atılan rokete ilişkin ise henüz Filistinli gruplardan herhangi bir açıklama yapılmadı.

6 /12 İsrail yine Gazze'yi vurdu
7 /12 İsrail yine Gazze'yi vurdu
8 /12 İsrail yine Gazze'yi vurdu
9 /12 İsrail yine Gazze'yi vurdu
11 /12 İsrail yine Gazze'yi vurdu
12 /12 İsrail yine Gazze'yi vurdu