Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / IŞİD’E 2 YAŞINDAKİ OĞLUYLA BİRLİKTE GİTDİĞİ EŞİNİ ARIYOR

IŞİD’E 2 YAŞINDAKİ OĞLUYLA BİRLİKTE GİTDİĞİ EŞİNİ ARIYOR

Karaman’da 27 yaşındaki Ramazan Bozkurt, 7 yıl önce evlendiği ve yaklaşık 8 aydır ayrı yaşadığı 2 çocuk annesi eşi 26 yaşındaki Hülya Tuba Bozkurt’un 2 yaşındaki oğlu Yiğit Alp’i yanına alıp, 6 gün önce terör örgütü IŞİD’e katıldığını iddia ettiEşinin en son Suriye’nin Rakka kentinde olduğunu öğrendiğini, özellikle oğlunun hayatından endişe ettiğini belirten Bozkurt, ”Eşim ayrı yaşamaya başladıktan sonra peçe ve siyah çarşaf giymeye başladı. Nisan ayında da ‘Canlı Bomba’ şüphesiyle gözaltına alınmıştı” dedi.
Karaman’da şu an bir kız öğrenci yurdunda aşçı olarak çalışan Ramazan Bozkurt, 7 yıl önce çalışmak için gittiği Muğla Dalaman’da tanıştığı Hülya Tuba Bozkurt ile dünya evine girdi. Karaman’a dönen çiftin bu evliliğinden 2 erkek çocuğu oldu.
MUTLU BİR AİLEYDİK
Bozkurt çifti yaklaşık 1 yıl önce tekrar Dalaman’da yaşama kararı aldı. Dalaman’a yeniden gittiklerinde iş bulamadığını belirten ve yaşadıklarını anlatan Ramazan Bozkurt, şunları söyledi:
”Eşimle ve çocuklarımla hiçbir sorunumuz yoktu. Mutlu bir aileydik. Ancak eşim tekrar Dalaman’a gitmemizi söyledi. Ben de kırmayıp gittik ve oraya yerleştik. Fakat ben Dalaman’da iş aramama rağmen bulamadım. Ekonomik sıkıntılardan dolayı ben Karaman’a eski işime dönmeye karar verdim. Belli bir müddet Karaman’da kaldıktan sonra çocuklarımı görmeye gittim ve büyük oğlum Mehmet Emin’i yanımda getirdim. 2 yaşındaki küçük oğlumun annesi ile yaşamasının daha doğru olduğunu düşündüğüm için onu orada bıraktım. Eşim ve küçük oğlum Dalaman’da kayınvalidemin yanına yerleşmişlerdi.”
İSLAMİ ÖRGÜTLERDEN BAHSETMEYE BAŞLADI
Eşinin düşünce yapısının değiştiğini ve İslami örgütlerden bahsetmeye başladığını ileri süren Bozkurt, şöyle konuştu:
”Eşim en son orada havaalanında güvenlik görevlisi olarak çalışıyordu. Eşim istemediğim örgütler ve düşünceler içerisine girdiğinden dolayı yolumuzu tamamen ayırma kararı aldık. Yaklaşık 8 aydır da ayrı yaşıyoruz. Eşim, 6 gün önce küçük oğlum Yiğit Alp ile kayıplara karıştı. Dün akşam telefonda aldığım bilgide eşimin ve çocuğumun Suriye Rakka’da olduğunu öğrendim. Çocuğum için oraların çok tehlikeli olduğunu biliyorum. Çocuğumun hayatından endişe etmekteyim. Buradan devlet büyüklerimize, Başbakanımıza sesleniyorum, çocuğumun hayatından endişeliyim, sizlerden yardım istiyorum. Eşim en son kız kardeşinin yanından Denizli’den ayrılmış.”
PEÇE VE ÇARŞAF GİYMEYE BAŞLADI
Eşinin peçe ve siyah çarşaf giymeye başladığını ifade eden Bozkurt, ”Eşim eskiden çok açık bir insandı. Biz ayrı yaşamaya başladıktan sonra peçe takmaya başladığını siyah elbiselere büründüğünü gördüm. Kayınvalidemin son günlerde gönderdiği fotoğraflarda tamamen peçe ve siyah elbiseler vardı. Oğluma da kamuflaj giydirmiş. Eşim daha önce havaalanında güvenlik görevlisi olarak çalışmaktaydı. Orada psikolojik bir rahatsızlığı mı vardı. Bir örgütle bağlantısı var mıydı bilmiyorum.”
CANLI BOMBA ŞÜPHESİYLE GÖZALTINA ALINDI
Eşinin geçen nisan ayında ‘canlı bomba’ şüphesiyle gözaltına alındığını ile süren Bozkurt, ”Orada arkadaşlarına bahsettiği kadarıyla bir İslami cihad peşinde olduğunu, kendisinin bir canlı bomba olduğunu, gerektiğinde kendisini patlatabileceğini söylemiş ve oradaki güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılmış. Ben, yanımda kalan büyük oğluma hem annelik, hem babalık yapmaktayım. Ama diğer küçük oğlum şu an ne durumda bilmiyorum. Bu beni çok endişelendiriyor. Buradan tekrar Başbakanımıza, Cumhurbaşkanımıza, sesleniyorum lütfen eşim ve çocuğumu kurtarın. Çocuğumu lütfen kurtarın. Onu çok özlüyorum.”1142942_620x410
Bozkurt, eşinin en son kendisini arayıp Suriye’nin Rakka kentinde olduğunu ve durumlarının iyi olduğunu söylediğini belirtti. Bozkurt, ”Telefonda çocuğumun sesini duymak istedim. Ama çocuğun uyuduğunu söyledi. Uyandırmasını istedim telefonu yüzüme kapattı. Suriye’ye giderken gönderdiği fotoğraflarda tanınmadık kişiler vardı. Sosyal paylaşım sitesini incelemediğimde de hep IŞİD ile ilgili fotoğraflar gördüm” dedi.