Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / İLK ÖDÜLLERİ NE OLACAK

İLK ÖDÜLLERİ NE OLACAK

İstanbul ve Ankara’daki 3 cinayetin zanlısı olarak aranan Filiz’in İzmir’de yakalanmasına katkı sağlayan esnaf, İESOB tarafından tam altınla ödüllendirildi.

İstanbul ve Ankara’daki 3 cinayetin zanlısı olarak aranan Atalay Filiz’in İzmir’de yakalanmasına katkı sağlayan esnaf, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) tarafından tam altınla ödüllendirildi.

İESOB’daki ödül töreninde, Atalay Filiz’in yakalanmasına katkı sağlayan minibüs şoförleri Mustafa Berber, Kenan Aka, babasının minibüsünde muavinlik yapan Özgür Berber ile minibüsteki yolculardan pasta ustası Taha Gürses hazır bulundu.

İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, Atalay Filiz’in yakalanması gibi toplumda yankı uyandıran bir olayda esnafın kahramanlıkla anılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Geride kalan Ahilik Haftası etkinliklerinde esnafın, sadece mal ve hizmetini satıp, bunun karşılığında parasını cebine koyarak evine giden kişi olmadığını anlattıklarını belirten Mutlu, “Esnaf ve sanatkar, polis, hakim, savcı, jandarmadır’ demiştim. İşte bu olay, geçmişte söylediğimin yaşanmış halidir.” dedi.

Mutlu, esnafın bulunduğu bölgenin, o yörede oturan insanın hem polisi hem jandarması olduğunu kaydetti.

Zekeriya Mutlu, daha sonra Atalay Filiz’in yakalanmasına katkı sunan esnafı tam altınla ödüllendirdi.