Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / HIRSIZLAR KAMERADA !..

HIRSIZLAR KAMERADA !..

Maskeli hırsızlar güvenlik kamerasına yakalandı
Gaziantep’te yüzleri maskeli 3 kişinin büfe soygun anı güvenlik kameralarına yakalandı. Hızlı ve titiz hareket ettikleri görülen hırsızlar 2 dakikada 10 bin Tl değerinde sigara ile 500 TL parayı çaldı.
Gaziantep’in Nizip ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’ndeki büfeye giren 3 maskeli hırsız, güvenlik kameralarına yakalandı. Maskeli 3 kişi, 2 dakika içerisinde bulunan 10 bin TL tutarında sigara ile 500 TL parayı alarak, kayıplara karıştı. Soygun anında hızlı ve dikkatli hareket ettikleri görülen hırsızlardan biri para kasasının bulunduğu masanın üzerine yüz üstü yatarken, parmak izi bırakmamak için ise kıyafetinin koluyla çekmeceleri tutuyor. Çekmeceden çıkardığı bozuk paralar ile yine çekmeceden aldığı paraları hızla cebine indiren zanlı daha sonra dışarı çıkarak, dükkanın etrafında gözcülük yapıyor. İçeride bulunan 2 hırsız ise yanlarında getirdikleri çuvala, raflarda bulunan sigara paketlerini büyük bir hızla çuvala yerleştiriyor.

Çuvalın dolmasının ardından ise çuvalı taşıyan şahıs da dükkandan ayrılırken, son şahıs ise 23 saniye içerisinde dolapta bulunan karton sigaraları kucağına istif ederek, iş yerinden çıkıyor. Olayın ardından soruşturma başlatan Nizip Emniyet Müdürlüğü ekipleri, güvenlik kameralardaki eşkal üzerine yaptığı çalışmalarda, görüntülerindeki çuvalı taşıyan kişinin Y.K olduğunu belirledi. Polis yaptığı baskında Y.K’yı çaldığı sigaralarla birlikte ele geçirdi. Sorgusunun ardından adli makamlara sevk edilen Y.K tutuklanarak, cezaevine gönderildi. Diğer şahısların da kimliğini belirleyen polis, 2 şahsın da yakalanması için çalışma başlattı.