Perşembe , 19 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / HDP BİLDİRİYOR PKK UYGULUYOR!

HDP BİLDİRİYOR PKK UYGULUYOR!

Hakkari Şemdinli’de AK Partili Ahmet Budak’ın bölücü terör örgütü tarafından öldürülmesi, PKK ile HDP arasındaki organik bağı bir kez daha ortaya koydu. Terörle bağlantılı belediye başkanlarını görevden alındığı ilçelerde halkı sokağa dökmeyi başaramayan HDP ve PKK, çareyi yine cinayette buldu. Terör uzmanları, PKK’nın Şemdinli’deki cinayetle, HDP’nin ‘iç savaş’ söylemini yaygınlaştırma çabasına somut destek verdiğine dikkati çektiler.

Terör uzmanları, 1 Kasım seçimlerinde AK Parti’nin Hakkari’deki 1. sıra milletvekili adayı olan Ahmet Budak’ın bayram ziyaretinden dönerken hedef seçilmesinin tesadüf olmadığını belirttiler. Uzmanlara göre, terörle iltisaklı belediye başkanlarının görevden alınmasına, söz konusu ilçelerdeki halkın kayda değer bir tepki göstermemesi, bölücü terör örgütünü ve siyasi uzantılarını çılgına çevirdi.

HDP VE PKK’NIN SÖYLEM VE EYLEM BİRLİĞİ

Terör örgütünün Şemdinli’deki cinayetinin, hükümetin son icraatlarına tepki, bölge halkına da gözdağı niteliği taşıdığı vurgulandı. Cinayetin, HDP ile PKK arasındaki söylem ve eylem birliğini açıkça gösterdiği kaydedildi.

Bölücü terör örgütünün ve siyasi uzantılarının, Kurban bayramın ilk gününde Van’da AK Parti İl Başkanlığı binası önündeki bombalı saldırı düzenlemelerinin ardından Şemdinli’de Budak’ı şehit ettiklerini hatırlatan yetkililer, önümüzdeki süreçte de benzer eylemler yapılabileceği uyarısında bulundular.

ÇAĞRILARI SOKAKTA KARŞILIK BULMADI

HDP’lilerin seçme ve seçme ve seçilme hakkından dem vurdukları bir ortamda PKK’nın açıkça AK Partilileri hedef alan saldırılar yapmasının, bölücü terör örgütü ve sempatizanlarının iki yüzlülüğünü de ortaya koyduğu ifade edildi. Zira bu eylemler, PKK ve HDP’nin bölgede, başta AK Parti olmak üzere diğer siyasi partilerin mevcudiyetine tahammül edemediğini gösteriyor. Çağrıları sokakta karşılık bulmayan HDP ve PKK’nın, şiddet eylemleri ile halk üzerindeki tehdit ve baskısını sürdürmeye çalıştığına işaret ediliyor.