Çarşamba , 18 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / HAYDAR MERİÇ CİNAYETİNDE KORKUNÇ ŞÜPHE!

HAYDAR MERİÇ CİNAYETİNDE KORKUNÇ ŞÜPHE!

Fethullah Gülen hakkında kitap yazdığı sırada öldürülen gazeteci Haydar Meriç’in cinayetiyle ilgili yeni ifadeler ortaya çıktı. Bir tanık, “Meriç’i vuran ‘Biz polisiz’ diye bağırıyordu” iddiasında bulundu.

Gazeteci Haydar Meriç’in öldürülmesiyle ilgili yeni tanık ifadeleri ortaya çıktı. Meriç, 2011 tarihinde Kırklareli’nde paralel yapının başı Fethullah Gülen’le ilgili kitap yazarken katledildi.

Boş bir arazide dövülerek öldürülen Haydar Meriç cinayetinin ardından olaya tanık olan iki kişinin ifadeleri ortaya çıktı. İfadelerde Meriç’in ölümüyle ilgili korkunç ayrıntılar dikkat çekti.

Bir köftecide servis elemanı olarak çalışan S.D isimli tanık, Meriç’in kaybolduğu gün 3 kişi tarafından bir köşede kıstırıldığını öne sürdü.

HAYDAR MERİÇ NASIL ÖLDÜ?

“Saat 20.00 sularında sipariş verilen yere yakın bir sokakta plakasını göremediğim siyah renkli bir araç yan olarak park ederek yolu kapatmıştı.
Aracın hemen önünde plakasını göremediğim beyaz renkli bir araç daha vardı. Bu araçların yan tarafındaki arsada 3 kişi gördüm. İki kişi de bu araçların içerisinde bulunuyordu. Yaşları 30-35 civarlarındaydı. İçlerindeki kel kafalı doğu şiveli şahıs Haydar Meriç’in yakasından tutup tokatladı.
Haydar Meriç kendisini tutan şahıslara ‘yeter vurmayın’ dedi. Kel kafalı şahıs Haydar Meriç’e vururken ‘biz polisiz’ diyordu. Meriç’i, gördüğüm şahısların kaçırıp öldürdüğünü düşünüyorum” ifadelerinde bulundu S.D.

Haydar Meriç’in iş yerinin bulunduğu apartmanda yaşayan Z.P ise, soruşturma kapsamındaki ifadesinde; “İş yerinin güvenlik kameraları kesilmiş. Aynı sokakta bulunan bir işyerinin de kameraları kesildi. Hatta polisler güvenlik kamera kayıtları yapan bilgisayarı incelemek amacıyla alıp gittiler” iddiasında bulundu.

Paralel yapının öldürdüğü iddia edilen Haydar Meriç cinayetiyle ilgili 9 kişi tutuklanmıştı.

.