Pazartesi , 23 Kasım 2020
Anasayfa / DÜNYA / HANNOVER’DE STADI HAVAYA UÇARACAKLARDI!

HANNOVER’DE STADI HAVAYA UÇARACAKLARDI!

Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung, maçın iptal edilmesiyle terör saldırısının son anda engellendiğini yazdı.

Gazete, geçen salı günü Almanya ile Hollanda arasında oynanacak dostluk maçının son anda iptal edilmesiyle “titizlikle planlanmış bir terör saldırısı” olarak tanımladığı girişimin engellendiğini ileri sürdü.

TEHLİKE SÜRÜYOR

Alman güvenlik birimlerinden edinilen bilgilere dayandırılan haberde, Hannover’deki saldırı girişimlerini planlayan teröristlerin önümüzdeki süreçte bu eylemlerini tekrar edebilecekleri uyarısında da bulunuldu.

5 BOMBAYLA SALDIRACAKLARDI

Terör girişiminin engellenmesindeki ayrıntılara da değinen gazete, Fransız istihbaratının Alman güvenlik birimlerine teröristlerin beş bombayla saldırıda bulunacakları bilgisini paylaştığını aktardı. Habere göre bombaların üçü statta, biri stat yakınlarındaki tramvay durağında diğeri de tren istasyonunda infilak ettirilecekti.

Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung, Fransız makamlarının saldırı planlarıyla ilgili bilgilerin yanı sıra eylemi gerçekleştirecek teröristlerin isimlerini de Alman makamlarına bildirdiğini yazdı. Haberde, söz konusu kişilerin Alman istihbaratı tarafından terör şüphesiyle izlenmedikleri ileri sürüldü. Ancak Hannover’de şu ana kadar yapılan aramalarda patlayıcılara rastlanmadı.

35 BİN SEYİRCİ BOŞALTILDI

Maçın başlama düdüğüne yaklaşık bir buçuk saat kala alınan kararın ardından, stadyumda bulunan izleyicilerden hızlı bir şekilde, ancak paniğe yol açmadan stadyumu boşaltmaları istendi. Yaklaşık 35 bin seyirci maçı izlemek üzere stada gelmişti. Seyirciler, Paris saldırılarının ardından dostluk ve dayanışma mesajı vermeyi hedefliyordu.

7aB1A_1448204654_8508