Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / HAKKARİ’DE HAİN PUSU 4 ŞEHİT 5 YARALI ASKER!

HAKKARİ’DE HAİN PUSU 4 ŞEHİT 5 YARALI ASKER!

Edinilen bilgiye göre, Yüksekova ilçesindeki Dağlıca bölgesinde operasyonda bulunan Jandarma Özel Harekat timine, terör örgütü PKK mensuplarınca pusu kuruldu. Teröristlerin roketatar ve uzun namlulu silahlarla yaptığı saldırıda, ilk belirlemelere göre 3 asker şehit olurken, 2’si ağır 6 asker yaralandı.

Askerlerin karşılık vermesi üzerine çatışma çıkarken, bölgeye çok sayıda takviye kuvvet gönderildi. Teröristleri etkisiz hale getirmek için bölgede hava destekli geniş çaplı operasyon başlatıldı. Yaralı askerler ambulans ve helikopterle Yüksekova Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralılardan durumu ağır 1 askerin de kurtarılamayarak şehit olduğu öğrenildi. Saldırıya uğrayan timin Efeler Taburu’na bağlı olduğu belirtildi.

TSK’DAN AÇIKLAMA YAPILDI

Türk Silahlı Kuvvetleri çatışmayla ilgili açıklama yaptı. TSK’dan yapılan açıklamada “14 Ağustos 2015 tarihinde saat 16.40’ta Hakkâri ili Yüksekova Dağlıca Bölgesinde operasyon halindeki birliklerimize Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırıda bulunulmuştur. Birliklerimiz derhal saldırıya karşılık vermiş, ancak saldırıda Kahraman üç personelimiz şehit olmuştur. Biri ağır olmak üzere altı Kahraman personelimiz yaralanmış, yaralı personelimiz derhal helikopter ile hastaneye tahliye edilmişlerdir” dendi.