Salı , 17 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / HAKAN ŞÜKÜR NEREYE KAÇIYORDU!

HAKAN ŞÜKÜR NEREYE KAÇIYORDU!

Paralel Yapı destekçileri Türkiye’den kaçıyor.. O isimlere şimdi de Hakan Şükür eklendi.. İstanbul’daki evini satan ve bankadaki parasını çektikten sonra Türkiye’den ayrılarak başka bir ülkeye yerleştiği söylenen Hakan Şükür ABD’de ortaya çıktı.

HAKAN ŞÜKÜR ABD’YE Mİ KAÇTI?
Bir süredir yurt dışına çıktığı söylenen fakat hangi ülkeye gittiği bilinmeyen Hakan Şükür Cumhuriyet gazetesine yaptığı açıklamada, California’da olduğunu itiraf etti.

Cumhuriyet’in sorularını yanıtlayan Şükür, “Bazı kesimler için ay-yıldızlı formayı giymek, rekorlar kırmak, hâlâ dünya karmalarının paydaşı olmak önem arz etmeyebilir. Ne var ki, bunlar spor dünyası için çok önemli. Türlü iftiralarla, bu gerçekleri karalayamazsınız. Amerika’ya 3 hafta önce geldim. Spor adamıyım, Türk kardeşlerimin maçlarını izliyorum. Bunlardan biri de Enes. Burada bulunmanın asıl nedeni ise ileride kuracağım spor, futbol akademisinin anlaşmalarını yapmak. Ayrıca, kendim de İngilizcemi ilerletmek ve bir sertifika programına katılmak için zaman ayırdım. Türkiye’nin yaşadığı bu karanlık süreçte eğitime ağırlık vereceğim. Şu an, Türkiye’de her kuralı yerine getirmem halinde bile bir akademi açabilir miyim bilemem, ama o spor akademisini birgün hayata geçireceğim. Ben eski bir milletvekili olabilirim ama asıl kimliğim futbolcu Hakan Şükür’dür. Evim, barkım, ailem, yatırımlarım Türkiye’de kaçıyor demek iftiradan öte birşey değildir, bunun da hangi basın organlarınca körüklendiğini tüm Türkiye biliyor” dedi.

TEK DİLEĞİ İNANCINI ÖZGÜRCE YAŞAMAKMIŞ

ABD’de, kimsenin, bir başkasını, inançları veya hayat tercihleri nedeniyle eleştirmediğine dikkat çeken Şükür, “Şimdi gerçekleri konuşalım. Ülkede ne yazık ki, baskı ortamı var. İnsanlar sokağa çıkarken korkuyor. Bu süreci aşmak ve güzel ülkemin huzur ortamına kavuşması tek dileğim” ifadesini kullandı.

Şükür’ün artık ABD’de yaşayacağı konuşuluyor.. Burada üç katlı apartmanda bir daire satın alan Şükür’ün Bank Asya’dan çektiği paraları buraya aktardığı ileri sürülüyor..

Hakan Şükür, geçtiğimiz günlerde Büyükçekmece Tepekent’te bulunan evini satışa çıkarmıştı.
Şükür’ün evini satma kararını Paralel Yapı’ya yönelik operasyonların yoğunlaştığı bir dönemde alması dikkat çekmişti.hakan sukur