Çarşamba , 18 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / HAİNLER OBÜSLERLE VURULDU!

HAİNLER OBÜSLERLE VURULDU!

Bir süre önce Çukurca 2’nci Hudut Tugay Komutanlığına, PKK mensuplarınca saldırı düzenlenmiş. Teröristlerin attığı havan mermisi yolda geçen araca isabet etmiş ve 5 ila 13 yaşlarındaki iki çocuk hayatını kaybederken 5 kişi de yaralanmıştı.

Bunun üzerine harekete geçen güvenlik güçleri, sınıra hakim tepelere kurulan son teknoloji termal kameralarla ateşin geldiği noktayı tespit ederek, gözetim altına aldı. Termal kameraların aldığı görüntüleri değerlendiren güvenlik güçleri, 49 nolu sınır taşından PKK mensuplarının bulunduğu noktaları obüs topları ile ateş altına aldı.

Sınır boylarındaki operasyonlar iki gündür devam ederken, bölgede ise dumanlar yükselmeye başladı.

TACİZ ATEŞİ AÇTILAR

Hakkari’nin Çukurca ilçesi karayolunda arama-tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçlerine, PKK mensupları tarafından taciz ateşi açıldı.

Bölgedeki güvenlik önlemlerini elden bırakmayan güvenlik güçleri, Hakkari-Çukurca karayolunda sinyal bozucu jammer ve kokuya duyarlı köpeklerlerin yardımı ile mayın arama tarama çalışmalarını sürdürüyor. Karayolunda bulunan menfez ve köprülerin altını didik didik arayan güvenlik güçleri, en ufak bir ayrıntıyı gözden kaçırmıyor.

Arama faaliyetleri esnasında yüksek tepelerden güvenlik güçlerine taciz ateşi açılması üzerine, zırhlı araçlardan ateşin geldiği noktaya anında karşılık verildi. Yaralananların olup olmadığı hakkına bilgi alınmazken, kısa süreliğine kapanan karayolunun ise yeniden ulaşıma açıldığı belirtildi.