Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / HAİN FETÖ’CÜLER EVRAKLARI YAKTILAR

HAİN FETÖ’CÜLER EVRAKLARI YAKTILAR

Yüksekova ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan hakim ve savcıların, bazı delilleri yok etmeye çalıştıkları tespit edildi.

Alınan bilgiye göre, FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve çıkarıldıkları mahkemece tutuklanan bazı hakim ve savcıların, delil niteliğindeki evrakları yakıp, tablet bilgisayarı da çamaşır makinesine atarak kullanılmaz hale getirmeye çalıştıkları dosyaya yansıdı.

2 /10 FETÖ'cüler evrakları yakıp bilgisayarı yıkadılar!
Soruşturma dosyasında yer alan tespitlere göre, görevden uzaklaştırıldıklarına dair bilginin kendilerine ulaşmasının ardından adliye lojmanlarından ellerinde poşetle ayrılmaya çalışırken, kapıdaki polis ekiplerini fark ettikten sonra eve dönen Cumhuriyet Savcısı Kemal Akar ve eşi Hakim Duygu Akar’ın bulunduğu dairede arama yapıldı.

3 /10 FETÖ'cüler evrakları yakıp bilgisayarı yıkadılar!
İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince evde yapılan aramada, bir tencere içerisinde yakılmış kitap parçaları ve evraklarla, çamaşır makinesi içinde yıkanmış tablet bilgisayar ile kağıt parçaları bulundu.

4 /10 FETÖ'cüler evrakları yakıp bilgisayarı yıkadılar!
Üçünün de tableti aynı marka ve model

Aynı soruşturmada tutuklanan Cumhuriyet Savcısı Abdurrahim Polat’ın lojmanında da kırılmış bir tablet ve dizüstü bilgisayar ele geçirildi.

5 /10 FETÖ'cüler evrakları yakıp bilgisayarı yıkadılar!
Tablet bilgisayarın diğer hakim ve savcının evinde ele geçirilen cihazla aynı marka ve model olduğu belirlendi.

6 /10 FETÖ'cüler evrakları yakıp bilgisayarı yıkadılar!
Söz konusu tablet bilgisayarla diğer evraklar polis ekiplerince inceleniyor.

7 /10 FETÖ'cüler evrakları yakıp bilgisayarı yıkadılar!
Tümgeneralden “1 dolar” çıktı

Bu arada darbe girişimiyle ilgili tutuklananlardan Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Halil İbrahim Ergin ile bir albayın üzerinden “1 dolar”, yüzbaşının üzerinden de 2 adet birer dolarlık banknot bulundu.

8 /10 FETÖ'cüler evrakları yakıp bilgisayarı yıkadılar!
Ülke genelinde yürütülen soruşturma kapsamında, emniyet müdürlüğü ekiplerince yakalanan bazı şüphelilerin üzerinden ve iş yerlerinden çıkan bir dolarlık banknotların örgüt içindeki hiyerarşide şifre amaçlı kullanıldığı ileri sürülmüştü.

9 /10 FETÖ'cüler evrakları yakıp bilgisayarı yıkadılar!
Paraların, FETÖ’nün elebaşı tarafından sözde “bereket ve işlerinin yolunda gitmesi” amacıyla okunarak gönderildiği, dolarları iş adamlarının bereket, askerlerin ise örgüte mensup olduğunu göstermek için taşıdığı, ayrıca metal paranın ise hiyerarşide üstte ve kilit rolde bulunan kişilerce taşındığı iddia edilmişti.

AA

10/10 FETÖ'cüler evrakları yakıp bilgisayarı yıkadılar!