Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / GÜLEN 12 EYLÜL DARBESİNİ BÖYLE ŞAKŞAKLAMIŞTI!

GÜLEN 12 EYLÜL DARBESİNİ BÖYLE ŞAKŞAKLAMIŞTI!

17 ve 25 Aralık darbe operasyonlarının talimatını veren ve 15 Temmuz’da haşhaşileriyle birlikte darbeye kalkışan terör örgütü lideri Fetullah Gülen, 12 Eylül darbesini de desteklemiş, “Hızır gibi imdadımıza yetişen Mehmetçiğe bir kere daha selam duruyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

15 Temmuz’da darbeye kalkışan hainlerin lideri Fetullah Gülen, 34 yıl önce başarı ile sonuçlanan bir darbeye alkış tutuyordu.

‘DARBECİLERE SELAM DURUYORUZ’

Paralel çetenin dergisi ‘Sızıntı’da başyazarlık yapan Gülen 12 Eylül darbesinden bir ay sonra yayınlanan dergininin 21. sayısında darbecilere övgüler dizmişti.

Gülen, şu sözlerle cuntacılara selam göndermişti:

“Binbir vahşet senaryosunun sahnelendirilmesi karşısında, sessiz ve infialsiz kaldık.. Evet.. Bütün bir millet olarak arenalardaki kavgayı seyreder gibi, bu kanlı boğuşmadan hiçbir şey anlamadık.

Sahnenin bu rengarenk aldatıcılığı, ortalığı inleten valsin korkunç uyutuculuğu ve kostümün göz bağlayıcılığı karşısında, oynanan oyunun gerçek yüz ve vahşetini ilk sezen, son karakolun kahraman bekçileri oldu. Bu sezme, ümit dünyamızla yeniden kendimize gelmemizi ve kendi kendimizi idrak etmemizi temin etti.

Bu düşman kıskıvrak yakalama ve bir zaferdir. İçtimaî bünyenin harici bir kısım yalandan temizlenme, arındırılma düşüncesiyle onu aslına irca zaferidir. Bu zafer, kendinden ümit edilenleri getirdiği takdirde, Türk’ün zaferler hanesinde en müstesna yeri işgal edecektir. Böyle bir girişime bir evvelki sene selam durulmuş ve gaziler ocağının yiğit eri Mehmetçik’e teşekkürler sunulmuştu.”

“Ne var ki, yıllardan beri, binbir saldırı ile harap olmuş bir bünye, böyle hemen bir ilaç vermekle iyi edilemeyeceği de muhakkaktı. Daha köklü ve daha gönülden bir hareket gerekliydi ki, milli bünyeyi kemiren yıllanmış kanserli hücreler berteraf edilebilsin.”

‘ŞİMDİ, BİNBİR ÜMİT ve SEVİNÇ İÇİNDE, TAM DA ÜMİTLERİMİZİN TÜKENDİĞİ YERDE HIZIR GİBİ İMDADIMIZA YETİŞEN MEHMETÇİĞE BİR KERE DAHA SELAM DURUYORUZ’

“Ve, işte şimdi, binbir ümit ve sevinç içinde, asırlık bekleyişin ümit ışığı saydığımız, bu son dirilişi, son karakolun varlık ve bekasına alamet sayıyor; ümidimizin tükendiği yerde, Hızır gibi imdadımıza yetişen Mehmetçiğe bir kere daha selam duruyoruz.”