Cuma , 20 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / GÖZALTINA ALINDI, 2 CİNAYETİ DAHA ORTAYA ÇIKTI !….

GÖZALTINA ALINDI, 2 CİNAYETİ DAHA ORTAYA ÇIKTI !….

BEYOĞLU’nda alacak verecek meselesi yüzünden tabancayla vurularak öldürülen Ahmet Azbay (24) cinayeti ile ilgili 3 kişi gözaltına alındı.
Gözaltına alınanlardan birinin Esat Özbalık ve Cüneyt Bulut’un öldürüldüğü iki ayrı cinayetle ilgili olarak arandığı da ortaya çıktı.

Beyoğlu’nda 2 Şubat 2016 tarihinde meydana gelen olayda Ahmet Azbay, sokak ortasında tabancayla vurularak öldürüldü. Ahmet Azbay’ın daha önceden yaralama, tehdit gibi suçlardan polise geliş kaydı olduğu ortaya çıktı. Cinayet Büro Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada olayın bir alacak verecek meselesi yüzünden meydana geldiği tespit edildi ve şüpheliler Akın Ö. (33) ile Yakup K.(40) O.Y.(17) gözaltına alındı.

Cinayet Büro Amirliğinde sorgulanan Akın Ö.’nün İstanbul’da meydana gelen iki ayrı cinayet suçundan daha arandığı ortaya çıktı. Kadıköy’de 27 Ocak 2016 tarihinde bir balık lokantasına yönelik silahlı saldırı olayında kapıda duran vale Esat Özbalık’ın öldürülmesi olayıyla ilgili aranan Akın Ö.’nün ayrıca, Sultangazi ilçesinde öldürülen Cüneyt Bulut cinayetiyle ilgili de arandığı belirtildi.

Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi.