Salı , 17 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / GAZİANTEP,TE 9 KİŞİYİ ÖLDÜREN YUSUF TAŞ YAKALANDI !…

GAZİANTEP,TE 9 KİŞİYİ ÖLDÜREN YUSUF TAŞ YAKALANDI !…

Gaziantep’te 9 kişinin katil zanlısı olarak aranırken dün gece otogarda yakalanan Yusuf Taş’ın babası, kardeşi ve dayısı da gözaltına alındı.

Ayrı yaşadığı eşi Tuğba Taş ile 8 akrabasını öldürdüğü iddiasıyla aranan Yusuf Taş’ın dün otogarda düzenlenen operasyonla yakalanmasının ardından, Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, katil zanlısına yardım edenlerin yakalanması ve tabancanın ele geçirilmesi için çalışma başlattı.

Zanlının yakınlarına ait adreslere eş zamanlı operasyonda düzenleyen ekipler, baba Halil ve kardeşi Şerif Taş ile dayısı Arif Toz’u, katil zanlısına yardım yataklık ettikleri iddiasıyla gözaltına aldı.

Adreslerde yapılan aramalarda, cinayetlerin işlenmesinde kullanıldığı değerlendirilen tabanca da ele geçirildi.

Şüphelilerin Cinayet Büro Amirliğindeki sorgusu sürerken, kilo almış ve bakımlı haliyle dikkati çeken Yusuf Taş’ın üzerinde yüklü miktarda para çıktığı öğrenildi

Otogarda, Gaziantep-İzmir seferini yapan otobüse düzenlenen operasyonla yakalanan Yusuf Taş’ın İzmir’den sonra kaçak yollarla Avrupa’ya gitmeyi planladığı öne sürüldü.

İnternet üzerinden İtalya’da görüştüğü kız arkadaşının yanına gideceği değerlendirilen Yusuf Taş’ın sorgusunda cinayetleri işlemediğini söylediği belirtildi.

Düztepe Mahallesi’nde 5 Ocak’ta Yusuf Taş tarafından gerçekleştirildiği ileri sürülen silahlı saldırı sonucu, aralarında kendisinden boşanmak isteyen eşinin de bulunduğu 4 kişi ölmüş, 2 kişi yaralanmıştı.

Olaydan kısa süre sonra da Sam Mahallesi’ndeki evde şüphelinin amcası, yengesi ve çocuklarının da bulunduğu 5 kişi daha silahla vurulmuş halde bulunmuştu. AA

Olayın ardından “Kökünüzü kurutacağım” tehditleri savurduğu iddia edilmişti.

Katliamın ardından Tuba Taş’ın annesi Kudret Taşçı ise damadı tarafından öldürülme ihtimaline karşı polis korumasına alınmıştı.

Evinin önünde bir polis ekibinin beklediği öğrenilen Kudret Taşçı, güvenlik açısından adresi açıklanmayan bir yere götürülmüş ve 24 saat koruma altına alınmıştı.

Anne Taşçı zanlının bir anlık cinnet sonucu cinayetleri işlemediğini, olayın 7-8 aylık planlı bir katliam olduğunu öne sürmüştü.

Yusuf Taş’ın öldürdüğü eşiyle hastanede tanıştıkları da iddia edilmişti.

Katil zanlısı Yusuf Taş’ın cinayetler sonrası komşu köyde bulunan bir yakınına sığındığı ancak kısa bir süre sonra pişman olarak;

“Benim burada kalmam sana zarar verir, ben gidiyorum’’ diyerek oradan uzaklaştığı ve kayıplara karıştığı iddia edildi.

Edinilen bilgiye göre 9 kişinin ölümü ile ilgili olayın katil zanlısı olarak halen firarda olan Yusuf Taş ve kurbanları arasında bulunan eşi Tuğba Taş Gaziantep’teki bir hastanede tanıştılar.

Tuğba Taş akrabalarının itirazına rağmen Yusuf Taş ile köyde yapılan bir düğün ile evlenmişti. Ancak bu evlilik kısa sürede ayrılık ile sonuçlandı. 1217905_f18de5a81b2beb4473e9beaf92b6b57f_640x6401217905_71551f97027d94fe43e809947d379c6d_640x640