Salı , 17 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / FETÖ’YE BİR DARBEDE ISPARTA’DAN GELDİ …

FETÖ’YE BİR DARBEDE ISPARTA’DAN GELDİ …

Isparta merkezli ‘Paralel’ operasyonunda 10 tutuklama
Isparta merkezli 6 ilde düzenlenen ‘Paralel Devlet Yapılanması’na yönelik operasyonda gözaltına alınan 10 şüpheli tutuklandı
Isparta merkezli 6 ilde düzenlenen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na yönelik gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan şüphelilerden 10’u daha tutuklandı.
Isparta merkezli 6 ilde gerçekleştirilen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan şüphelilerden 10’nu daha tutuklandı. Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında Isparta, İstanbul, Antalya, Trabzon, Uşak ve Afyonkarahisar’da gözaltına alınan şüphelilerden 18’inin emniyetteki işlemleri tamamlandı.
Isparta Adliyesine sevk edilen Aslıhan Hatır ile eski Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Kayacan, savcılıktaki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.
BAŞHEKİM PROF. DR. SEZER DE TUTUKLANDI
Savcılık sorgularının ardından mahkemeye sevk edilen, eski SDÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Tuğrul Sezer ve eski SDÜ Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Müdürü Orhan Adıgüzel ile Ali Murat Ceyhan, Süleyman Solmaz, Cabir Doğan, Murat Hüseyin Yarıktaş, Mehmet Deniz Çalışkan, Şükrü Demirağ, Mahmut Yener, Mehmet Yılmaztürk tutuklandı.
Zanlılardan M.E, M.U, A.Ö, K.A, S.K, ve Ü.G ise adlı kontrol şartıyla mahkemeden serbest bırakıldı.
Aralarında eski SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu ile eski rektör yardımcıları Prof. Dr. Süleyman Seydi ve Prof. Dr. Hüseyin Akyıldız ile bazı iş adamlarının da bulunduğu 17 şüphelinin emniyetteki işlemleri ise sürüyor.
Kırıkkale’de FETÖ/PDY operasyonu
Kırıkkale’de de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında bir dernek ile bir iş yerinde arama başlatıldı.
Aramalarda çeşitli belge ve bilgisayarların incelendiği öğrenildi.
AA