Cuma , 20 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / FETÖ’nün Sinsi Planı Ortaya Çıktı

FETÖ’nün Sinsi Planı Ortaya Çıktı

FETÖ soruşturmasının önemli isimlerinden Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) Yönetim Kurulu Üyesi Harun Akdere, Paralel Yapı’nın yeni taktiği ile ilgili önemli ifşaatlarda bulundu.

Üst üste yediği darbelerle beli kırılan Paralel Yapı’nın yurt dışındaki militanlarını Türkiye’de devreye sokmaya hazırlandığı öğrenildi. İnleri darmadağın edilen FETÖ’nün en kullanışlı militan kadrosu olarak bilinen yurt dışında görevli öğretmenlerine “Türkiye’ye dönün” çağrısında bulunduğu ortaya çıktı.

TAZMİNAT BEDELLERİ 500 EURO!

Paralel Yapı’nın sinsi taktiği ile ilgili Akit’e bilgi veren ve FETÖ soruşturmasının önemli isimlerinden olan Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) Yönetim Kurulu Üyesi Av. Harun Akdere, “Son dönemde yurt dışındaki öğretmenlerine tazminat bedeli olarak 500 Euro para verip ‘Devlet baskı yapıyor biz size para veremiyoruz mağdur oluyorsunuz’ diyerek Türkiye’ye geri döndürmeye çalışıyorlar.” dedi.

AMAÇ YENİDEN TABAN DESTEĞİ OLUŞTURMAK

Türkiye’ye dönüş taktiği ile ilgili olarak Harun Akdere, “Yurt dışındaki öğretmenler aylık 100 dolara çalışan en kullanışlı militan kadro. Taban desteğini kaybettikleri Türkiye’de bu öğretmenlere mağdur edebiyatı yaptırıp yeniden taban kazanmaya çalışacaklar. Bu militan öğretmenlere yabancı ülkelerde gerçekleştirdikleri ‘Türkçe’ faaliyetlerini propaganda ile dillendirerek yeniden taban kazanmaya çalışacaklar.” şeklinde konuştu.

SAHTE CV’LERLE DİĞER ÖĞRETİM KURUMLARINA SIZMA PLANI

FETÖ’nün, hükümetin Maarif Vakfı aracılığı ile yurt dışındaki okullarına el koyacağı endişesini de öğretmenlere enjekte ettiğini bildiren Akdere, örgütün Türkiye’deki yeni stratejisini ise şu sözlerle ifşa etti: “Haklarında sahte CV’ler oluşturulan ve ‘yıllarca Final Dershaneleri’nde çalıştım’ deyip özel okullara müracaat eden öğretmenleri var. Dershanelerin kapanması sonrası ‘Burada çalışıyordum dershane işi bitince işsiz kaldım’ diyerek diğer okullara geçiş yapmaya çalışıyorlar. Bu şekilde Konya’da, ‘Biz onlardan koptuk, ayrıldık’ diyerek Doğa Kolejleri’ne idareci olarak sızan ancak Fetullah Gülen’e laf söyledi diye eşini boşamaya kalkan Fatih Tekbıçak örneği bunun benzer bir versiyonu olarak örnekliğini yapmaktadır.”