Cumartesi , 21 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / FETÖ’den PKK Görünümlü Sosyal Hesaplar

FETÖ’den PKK Görünümlü Sosyal Hesaplar

Paralel elemanlarının kendilerine PKK’lı görünümü vererek Twitter’da hesap açtıkları ve Güneydoğu’daki güvenlik güçlerini karaladıkları ortaya çıktı. Pensilvanya’nın talimatı ile PKK’ya destek için kurulan onlarca sosyal medya hesaplarından gün boyu paylaşımlarda bulunduğunu belirledi.

Paralel yapının 17-25 Aralık darbe girişiminde başarısız olmasının ardından PKK’ya verdiği desteğe en çarpıcı örnek deşifre oldu. Güvenlik birimlerinin Sur, Cizre, Silopi, Hakkari ve Nusaybin’de teröre karşı özverili operasyonlarını baltalamak ve bölge halkını kışkırtmak için oluşturulan Twitter hesapları istihbarat birimleri tarafından incelenmeye alındı.

Kod adı: Med Zerdeşt

Her gün onlarca bölücü paylaşımda bulunan ve 12 bin takipçisi bulunan ‘Med Zerdeşt’ adlı hesap istihbarat birimlerinin dikkatini çekti. İstihbarat birimleri Twiter hebasının oluşturulduğu telefon ve mail adresinden kullancının kimlik bilgilerini tespit etti. Akşam’da yer alan habere göre kendisini Güneydoğu’da gibi gösterip sürekli terör örgütü propagandası yapan fotoğraflar ve paylaşımlarda bulunan ‘Med Zerdeşt’ adlı Twitter hesabını kullanan K.K.’nın kimlik bilgilerine ulaşan istihbarat birimeleri paralel yapının ihanetini belgeledi.

Kaynak Holding çalışanı

Yapılan incelemede K.K.’nın İstanbul Esenyurt’ta ikamet ettiği ve paralel yapının şirketlerinden Kaynak Holding bünyesindeki NT mağazalarında çalıştığı ortaya çıktı. Paralel yapı üyesi olan K.K.’nın FETÖ talimatıyla PKK propagandası yapıp devleti ve hükümeti kötülediği belirlendi.

Sosyal medyada alçak ihanet

Söz konusu hesapla ilgili inceleme yapıldığında her gün terör örgütü PKK propagandası yapıldığı, yanıltıcı görsellerle polislerin sivil katliamı yaptığı iftirasının atıldığı ve şehitlerle ilgili hain paylaşımlarda bulunulduğu tespit edildi. İstihbarat birimleri tıpkı K.K. gibi birçok paralel yapı üyesinin Pensilvanya’nın talimatı ile PKK’ya destek için kurulan onlarca sosyal medya hesaplarından gün boyu paylaşımlarda bulunduğunu belirledi.