Salı , 17 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / ESKİŞEHİR VE BURSA’DA PARALEL YAPI OPERASYONU!

ESKİŞEHİR VE BURSA’DA PARALEL YAPI OPERASYONU!

Eskişehir merkezli 6 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda, 21 kişi gözaltına alındı.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Eskişehir il merkezli olmak üzere İstanbul, Diyarbakır, Kayseri, Bursa ve Tokat’ta Fetullahçı Terör Örgütü/PDY yapılanmasına ilişkin yürütülen adli soruşturma kapsamında operasyon düzenlendi.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Fetullahçı Terör Örgütü/PDY’nin Eskişehir’deki yapılanmasına yönelik, “Silahlı terör örgütü kurmak, silahlı terör örgütü yönetmek, silahlı terör örgütüne üye olmak, silahlı terör örgütüne yardım etmek, silahlı terör örgütünün faaliyeti kapsamında özel belgede sahtecilik, güveni kötüye kullanma, Dernekler Kanununa muhalefet ve Yardım Toplama Kanununa muhalefet etmek” suçlarından yürütülen soruşturma kapsamında, “Eskişehir il imamı, Eskişehir il imam yardımcısı, eyalet ve bölge imamları” ve bu kişilerle örgüt kapsamında bağlantısı tespit edilen 21 şüpheli gözaltına alındı.

Şüphelilerin ev, iş yeri, araç ve üzerilerinde arama ve el koyma işlemleri yapıldığı, ifade ve savunmalarının alınması işlemlerine başlandığı bildirildi. KAYNAK A.A.aa_picture_20151110_6759139_web