Çarşamba , 18 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / ERDOĞAN’IN KALDIĞI OTELE SALDIRI DÜZENLEYEN ASKERLER ADLİYEDE

ERDOĞAN’IN KALDIĞI OTELE SALDIRI DÜZENLEYEN ASKERLER ADLİYEDE

FETÖ’nün darbe girişimine ilişkin soruşturmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kaldığı otele saldırı düzenleyenlerin de aralarında bulunduğu 14 asker adliyeye sevk edildi.

Muğla‘da, Fetullahçı Terör Örgütü‘nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otele saldırı düzenleyenlerin de aralarında bulunduğu 14 asker adliyeye sevk edildi.

Muğla Emniyet Müdürlüğünce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele saldırdıktan sonra kaçan askerler için yürütülen çalışmalar kapsamında yakalanan Marmaris ilçesindeki Aksaz Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Namık Alper, Yarbay Yücel Ekizoğlu, Pilot Üsteğmen Özden Haydar Murat, Albay Cenk Bahadır Avcı, İzmir’de yakalanan Gaziemir 3. Havacılık Alayında görevli Kurmay Pilot Albay Murat Dağlı, Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığında görevli Pilot Albay Zeki Göçmen, İstanbul 4. Kara Havacılık Alayında görevli Kara Havacı Yarbay Davut Uçum, Kurmay Hava Yüzbaşı Ali Aktürk, Gaziemir 3. Kara Havacılık Alayında görevli Astsubay Üstçavuş Murat Gösterit, Astsubay Üstçavuş Ahmet Koçan, Astsubay Üstçavuş Aydın Özsıcak ve İstanbul Harp Akademilerinde görevli Yüzbaşı Mehmet Cantaz, Marmaris’teki ormanlık alanda yakalanan Hava Kurtarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Yakup Özcan ve Hava Kurtarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Ekrem Benli, emniyetteki işlemlerinin ardından yoğun güvenlik önlemleri altında sağlık kontrolü için Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Hastanesine getirildi.

Şüphelilerin sağlık kontrollerinden sonra adliyeye getirilişi sırasında AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, İl Başkanı Kadem Mete ve çok sayıda vatandaş protestoda bulundu. Bu sırada şüpheliler, polisler tarafından güçlükle adliye binasına alındı.

Bir süre slogan atan gruptakiler, saygı duruşundan bulunup İstiklal Marşı’nı okuduktan sonra adliye önünden ayrıldı. Öte yandan, Muğla Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin adliye önünde bariyerlerle yoğun güvenlik önlemi aldığı gözlendi.