Çarşamba , 18 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / ERDOĞAN’DAN ÖNEMLİ AÇIIKLAMALAR!

ERDOĞAN’DAN ÖNEMLİ AÇIIKLAMALAR!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Piyalepaşa İlkokulu’nu Ziyaret ederek burada bir konuşma yaptı.
Doğup büyüdüğüm bu topraklarda ve ilkokul eğitim öğretimimi görmüş odluğum, birinci sınıfın bir bölümünü kadı Mehmet’de okudum, ondan sonra Kasımpaşa’da tamamladım. Tabi buradan Kaptanpaşa’daki evimize yaya gider gelirdik. Şimdiki şartlar maalesef yoktu. Ve hamdolsun bu güzel mekanda, biz ilkokul eğitimimizi aldık ve buradan mezun olduktan sonra da İstanbul imam hatip okuluna geçtik, o zaman da bir tane imam hatip vardı. Ama imam hatip mezunlarını üniversiteye almıyorlardı. Aynı dersleri okuduğumuz halde, bize dediler ki gideceksin imtihana gireceksin. Bu sefer de lise fark adı altında, okuduğumuz derslerden imtihan olduk.

Tabi bütün bu engeller aynı şekilde devam etti. Fakat azmederseniz azmin önünde dağlar bile dayanmaz. İnanç, azim çok önemli. İman öyle bir cevherdir ki biliyorsunuz dağları aştırır. Ve biz bu gayretle azimle hamdolsun bu makamlara geldik. Önce İstanbul’a Belediye Başkanı, daha sonra başbakan olduk, daha sonra cumhurbaşkanı olduk. Ama bütün irade sizin. Çünkü biz milli iradeye inanmıştık. Ve milli irade sizdiniz. İşte Kasımpaşa’dan bir çocuk çıktı, milli irade aldı onu ta cumhurbaşkanlığı makamına taşıdı.
Bunu küçümseyenler olabilir, önemli değil. hani böyle bir kısım var ya medya grupları, onlar bunu küçümseyebilir, önemli değil. Biz bir şeye inanacağız. Biz önce hakka kul olduk, sonra da halka teslim olduk. Bu yola böyle çıktık. Ve hamdolsun, bakınız Piyalepaşa ilkokulu 950 öğrencisiyle yola devam ediyor. Ama ben şimdi Piyalepaşa ilkokulundaki yavrularımıza sınıfları gezerken de söyleyeceğim. Bir şey tavsiye ediyorum. azmedeceksiniz, inanacaksınız ve yarınların Türkiye’sinde inşallah sizler önemli görevlere geleceksiniz. Ve yılmayacaksınız, usanmayacaksınız.

Şimdi ben, Kadımehmetli, Yeniçeşmeli tüm kardeşlerime diyorum ki biz sizi Allah için seviyoruz. Biz bugüne kadar asla ayrım yapmadık. Benim oturduğum ev şimdi herkesin küçümsediği mesele var ya, ben Kaptanpaşa’da doğdum büyüdüm. Orada roman kardeşlerimle beraber yetiştim. Onlarla beraber aynı sınıfta okuduk buralarda. Bizde ayrım mayrım olmadı.
Ama bugün bakıyorsunuz Avrupa’nın bir çok ülkelerinde romanları kovuyorlar. Biz mültecileri kabul ederken, onlar kabul etmiyor. Bizde iki milyon, onlarda 200 bin. Niye? Biz insana insan olduğu için değer verdik. Bu Türktür, bu Kürttür, bu romandır demedik. Bizi yaratan Allah onları da yarattığı için sevdik. Biz ayrım yapamayız, yaptığımız anda biteriz.
Birbirimizi Allah için sevelim. Makam mevki para pul bunun için değil. ben doğrusu bugün önce eğitim öğretim yılını Kadıköy Ahmet sani gezici kız Anadolu imam hatip okulunun açılışını yaparak, onu yaptık gecikmeli olarak buraya ulaştık, kusura bakmayın.