Salı , 17 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / ERDOĞAN’DAN KARA HAREKATI İÇİN SİNYAL!

ERDOĞAN’DAN KARA HAREKATI İÇİN SİNYAL!

Birleşmiş Milletler (BM)’in sınırdaki mülteciler için Türkiye’ye yaptığı çağrıyı eleştiren Erdoğan,

“DEAŞ’la mücadele bahanesiyle bölgeye yerleşip Suriye halkını çoluk çocuk demeden katledenlerin gerçek yüzlerini tüm dünyaya ifşa etmeye devam edeceğiz. Suriye’de yaşanan hadise artık bir tehcir, bir soykırım halini almıştır. Mültecileri öcü gibi görenlerin bu sorunun sebebi olan Esed rejimine kör ve sağır kalmaları ibret vericidir.

Ne diyor BM? ‘Kapınıza dayananları içeri alın’. Sen ne işe yarıyorsun? O kadar rahat, kolay bir şeyse şu ana kadar Irak ve Suriye olmak üzere 3 milyon insanı evimize biz aldık.

Siz ne aldınız? Hangi ülke ne aldı? 300 kişinin, 500 kişinin, bin kişinin hesabını yapıyorsunuz. Biz 3 milyon aldık. Hadi verin desteklerinizi. Verdik, veriyoruz, vereceğiz. Proje getirin. Kamplar ortada, her şey ortada. Kendileri geliyorlar, görüyorlar, geziyorlar hala plan getir, proje getir. Bırakın bu işleri. Siz dalga mı geçiyorsunuz bizimle?” diye konuştu.

“SURİYE MESELESİNDE ÇÖZÜM TEKLİFLERİMİZİN HAYATA GEÇİRİLME ZAMANI GELMİŞTİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan,
“400 bin masum insanın katledildiği bir ülkeden çıka çıka rejimin kendini meşrulaştırma çabasının ürünü olan defile görüntülerinin, düğün görüntülerinin çıkması ne kadar acıdır değil mi? Artık kendi iç güvenliğimizin de parçası haline dönüşen Suriye meselesinde bizim, herkesin gayet haklı ve rasyonel bulduğu çözüm tekliflerimizin hayata geçirilme zamanı gelmiştir” dedi(DHA).

Haber işte böyle…

Erdoğan’ın çözüm dediği, “Suriye’ye 10 Km. kadar kara harekatıyla girilmesi, güvenli bölge oluşturulması ve mültecilerin bu bölgede barındırılmalarını” kapsıyor.

Türkiye böyle bir harekatı tek başına yapabilir mi? Hayır, Rusya faktörü var.

O halde tıpkı 1991’de Irak’ta yapıldığı gibi uluslararası bir kara gücü oluşturulması ve Türkiye üzerinden harekatın yapılması gündemde.

Olur mu? Olur ancak Türkiye’nin terör örgütü dediği PYD de orada, bu iş nasıl çözülecek, merak konusu…

Peki ya PKK?
Anlaşılan o ki bu arada da terör bitirilecek…

Yani?
Yani her şey Erdoğan’ın planladığı gibi gidiyor ve ABD-Rus krizleri de ona yarıyor; ABD memnun, Rusya memnun, BOP tıkır tıkır işliyor…
SARIZEYBEK HABERcorluda-silahli-olum