Cumartesi , 21 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / ERDOĞAN : PARALEL YAPI NIN ZULMÜNÜ MAALESEF GEÇ FARK ETTİK !…

ERDOĞAN : PARALEL YAPI NIN ZULMÜNÜ MAALESEF GEÇ FARK ETTİK !…

Erdoğan: ‘Paralel Yapı’nın zulmünü maalesef geç fark ettik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli ve milli polis teşkilatının inşa edildiğini söyledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Polis Teşkilatı’nın Kuruluşunun 171. yıldönümü münasebetiyle çeşitli illerde görev yapan polis memurlarını kabul eden Erdoğan, burada yaptığı konuşmada ‘Paralel Yapı’nın polis teşkilatı üzerinde yaptığı tahribatın ağır olduğunu kaydetti. Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

PARALEL YAPI

Bu yapının millete yaptığı zulmü maalesef geç fark ettik. Ülkenin ve milletin emrinde olan yerli ve milli bir polis teşkilatı inşa ediliyor. Paralel yapının teşkilatımız üzerinde yol açtığı tahribat gerçekten çok ağır. Daha yapılacak çok iş olduğunu biliyorum. Emniyet teşkilatını, yeniden devletinin ve milletinin emrinde, kendi hiyerarşisi içinde hukuk devletine hizmet eden bir yapı haline getirme mücadelenizde sonuna kadar yanınızda olmayı sürdüreceğim.

TERÖRLE MÜCADELE

Ben elimde silahımla bombamla, patlayıcılarla, canlı bombalarla her türlü eylemi yapayım, devlet bana karışmasın! Böyle bir anlayış dünyanın neresinde var? Geçenlerde onların malum STK’larıymış… Bir araya gelmişler raporlar yayımlamışlar. Bu raporları yayımlayanların üzerine gidilmesi lazım. Neyin raporunu yayımlıyorsun? benim vatandaşlarım için tehdit oluşturan, devletin tüm imkanlarını bu yolda kullananlar karşılarında bu devleti bulacaklar. Bundan çıkış yoktur.

“ÜZÜNTÜYLE İZLİYORUM”

Kimi zaman meslek kuruluşu temsilcisi kimliğiyle, kimi zaman başka sıfatlarla sizlerin üzerine nasıl gelindiğini biliyorum, görüyorum, takip ediyorum. Terör örgütünün güdümündeki partinin özellikle milletvekillerinin, dokunulmazlık zırhlarının arkasına sığınarak polislerimizi nasıl tahkir ve tahrik ettiklerini, onlara nasıl hakaret ettiklerini üzüntüyle izliyorum. Benim de içim içime sığmıyor. Onun için sabrediyoruz, sabretmeye devam edeceğiz. Ama sabrederken bir taraftan ülkemizin içindeki bu sıkıntıyı da bir an önce aşarak evelallah o arzuladığımız günleri de inşa edeceğiz.