Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / ERDOĞAN: FIRATIN BATISINA KİMSE GEÇEMEZ!

ERDOĞAN: FIRATIN BATISINA KİMSE GEÇEMEZ!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya’da gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan’ın açıklamasından öne çıkanlar şöyle;

Fırat’ın batısına kimse geçemez bu konuda çok kararlıyız. Geçenlerde teşebbüs ettiler, gereği de yapıldı. Bu konudaki hassasiyetlerimiz, bundan sonra çok daha farklı şekilde devam edecektir. Bunu da gerek milletimin gerekse tüm dünyanın bilmesi lazım.”

“Eğit-donat konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Terörden arındırılmış bölge konusunda dost ülkeler de artık bu noktaya gelmeye başladılar. Uçuşa yasak bölge konusunda, kara operasyonu konusunda vesaire onda da olumlu gelişmeler var.”

“Çevredeki ülkelerin de özellikle ‘DAİŞ’i vuruyoruz’ diyerek gidip sivilleri vurması, gidip oradaki diyelim ki Bayır Bucak Türkmenlerini vurması hoş karşılanabilecek bir şey değil. Bunu özellikle kendilerine de hatırlattık, söyledik, söylüyoruz.”

“Sayın Obama’yla da 45 dakika konuştuk. DAEŞ’i vuruyoruz diye Bayır Bucak Türkmenleri’ni ve oradaki sivil halkı vurmalarını kabul etmiyoruz. Bizim dediğimiz terörden arındırılmış bölge, eğit donat çalışmamız devam ediyor. Uçuşa yasak bölge ve kara harekatı için de olumlu görüşler var. Olayı yaşayan biziz. Birçoklarıyla akrabalık noktasıyla buradan haber alıyoruz.”

AA1447171896009