Çarşamba , 18 Kasım 2020
Anasayfa / DÜNYA / ENES KANTER FETO’YU TERK ETTİ!

ENES KANTER FETO’YU TERK ETTİ!

NBA’de oynayan Enes Kanter de hocasını terk etti! Milli takımı hedef alan açıklamaları nedeniyle Türk halkından af diledi!
A+A-GÜNDEM 25 Aralık 2015, Cuma
ENES KANTER DE FETÖ’YÜ TERK ETTİ!
Editöre e-posta
Gönder
Yazdır
Gülen’in adamları en kritik kurumlara kadar sızdı. Basketboldaki uzantısı ise hocayı fena sattı. NBA takımı Oklahoma City Thunder oynayan Enes Kanter, skandal açıklamalarını hafızalardan silmek için maça çıktı! Basketbol Milli Takımı’nın 2013’te Fransa’ya yenilgisinden sonra “Hahaaa” şeklinde tweet atan Enes, hocasını potada bıraktı.

‘FORMAYI GİYMEK BÜYÜK ŞEREF’
Kanter, “Milli takımın yenildiği maç sonrasında attığım kahkaha mesajı, Türk halkına, milli basketbolculara ya da Türk birine yönelik değildi! Eğer bu yüzden Türk halkını üzmüşsem, herkesten özür diliyorum. Türk Milli Takımı’nın formasını giymek benim için büyük bir şereftir” açıklamasını yaptı. Öte yandan Kanter 2013 yılında A Milli Takım kampına çağrılmıştı. Ancak kabul etmeyince büyük tepki toplamıştı. Bunun üzerine de Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, Kanter’in bir daha kampa davet edilmeyeceğini açıklamıştı.

ŞÜKÜR KAVUŞTURANA
Enes Kanter, hocasını sattı. ABD’ye kaçan Hakan Şükür ise Gülen’i yalnız bırakmadı. Yabancı dil eğitimi için ABD’ye giden Şükür, soluğu Enes’in yanında aldı. Onun maçını izleyip forma imzalattı.

NBA takımı Oklahoma City Thunder’de forma giyen Kanter, U dönüşü yaptı. Milli Takıma göz kırptı!

Basketbol Milli Takımı, 2013 yılında Fransa’ya yenildi. Enes Kanter ise buna çok sevindi. Twitter üzerinden kahkaha atınca herkesin tepkisini çekti.
1451017260685