Pazar , 22 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / EN YAKININDA Kİ İSMİ BİLE DİNLETMİŞ!

EN YAKININDA Kİ İSMİ BİLE DİNLETMİŞ!

Tolga Şardan, Fetullah Gülen’in yakın ekibinden olan ve eylül ayı başında tutuklanan Alaaddin Kaya’nın verdiği ek ifadedeki ilginç detayları kaleme aldı. Şardan, Savcı Nuh Mete Yüksel’e kurulan kumpas, Fetullah Gülen’in “prens”i Akın İpek’in FETÖ’cüler tarafından dinlenmesi başta olmak üzere Kaya’nın Gülen’in faaliyetleri, cemaatin önemli isimleri ve cemaat içindeki tayinlerle ilgili verdiği bilgileri yazdı.

Fetullah Gülen ile ilgili hazırladığı soruşturma safhasında hatırladığım kadarıyla Yüksel’i itibarsızlaştırma amacıyla kumarhaneler kralı Sudi Özkan’ın avukatına ait Ankara’da yerini bilmediğim bir mekânda bir kadınla uygusuz haldeyken bir çekim gerçekleşmiştir. O gün Gülen cemaatinin emniyet imamı olarak bilinen Kemalettin Özdemir bana olayı şöyle anlattı: “Bahse konu evde bulunan televizyon cihazının aynısı dışarıda temin edilmiş ve içine çekim yapabilecek özellikler taşıyacak tarzda teçhizat yerleştirilerek televizyonlar takas edilmiş, kapı açıldığında cihazın kayda gireceği şeklinde sistemin kurulduğunu” bana samimi şekilde anlattı.

‘Dinliyorlar abi’

İPEK AİLESİ: İpek ailesi, Kemalettin Özdemir’i aileden bir fert kabul etmiştir. (…)

Bir mekanda Akın İpek’le yaptığım sohbette Fetullah Gülen ile Kemalettin Özdemir anlaşmazlığı açıldığı zaman düşüncelerimizi söylüyoruz. Akın İpek “Kafam çok karışık abi” diye yanımdan ayrıldı. Bir gün cemaatten bazıları “Ne söyledin Akın İpek’in kafasını karıştırdın” diye bana çıkışınca afalladım. İkimizin arasında geçen konuşmanın bu şekilde duyulmasına şaşırdım ve kızdım. Akın İpek’in yanına gittim ve sitem ederek, “Bu konuşmalarımızı nasıl başkalarına söyledin” deyince, “Kesinlikle ben kimseyle bu konuyu paylaşmadım. Kur’an üzerine yemin ederim. Dinliyorlar abi” dedi.

ÖZDEMİR’İN KASETİ: İpek, Kemalettin Özdemir’e ait bir kadınla görüntüsünü içeren kasetin kendisine ulaştığını izlemekten utandığını, adamlarına teşhis etmek için rica ettiğini, onların da ‘maalesef doğrudur’ dediklerini duyuyor. (…) Ben de bu vesile ile böyle bir kaset ve içeriğinden haberdar oluyorum.

Tolga Şardan’ın haberi / Milliyet