Salı , 17 Kasım 2020
Anasayfa / GENEL / EKREM DUMANLI’NIN ETEKLERİ TUTUŞTU

EKREM DUMANLI’NIN ETEKLERİ TUTUŞTU

Pensilvanya bülteni eski Zaman gazetesinin eski Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, hakkında darbe suçundan yakalanma kararının çıkarılmasının ardından attığı tweetlerde suçunu inkar yoluna gitmeye kalktı.

Pensilvanya bülteni eski Zaman gazetesinin eski Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, hakkında darbe suçundan yakalanma kararının çıkarılmasının ardından attığı tweetlerde suçunu inkar yoluna gitmeye kalktı.

9 AY 10 GÜN!

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminin “işaret fişeği” olarak değerlendiren kapatılan Zaman gazetesinin darbe girişiminden 9 ay 10 gün önce yayınladığı “Sükutun Çığlığı” adlı reklam videosu İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen darbe soruşturması dosyasına delil olarak konuldu.

YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI

Gazetenin o dönem genel yayın yönetmeni olan Ekrem Dumanlı hakkında, darbe suçundan yakalama kararı çıkarıldı.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra “Sükutun Çığlığı” adlı 5 Ekim 2015 günü yayınlanan reklam filminde, birbirinin devamı olan üç parçalı reklamda darbe sonrasına göndermeler yapılmıştı.

ERDOĞAN’I TEHDİT ETMİŞTİ!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ‘gitmek zorunda kalmakla’ tehdit eden, terör, darbe çağrısı yapan ve yurt dışına kaçan Ekrem Dumanlı, hakkında darbe suçundan yakalanma kararının çıkarılması üzerine Twitter’dan suçunu inkar yoluna gitmeye kalktı.

FETÖ’CÜLER İTİRAF ETTİ, DUMANLI’YA GÖRE SUÇ YOK!

“Vallahi de billahi de komik! Zaman reklamının üzerinden 9 ay geçmiş. O reklam darbeyi işaret etmişmiş (!) Böyle bir saçmalık olur mu?” diyerek durumdan sıyrılmaya çalışan Dumanlı, “Bu kadar absürt bir suçlama gösteriyor ki ortada suç yok…” şeklinde skandal ifadeler kullandı.

Milletin silahlarını millete karşı kullanan darbeci hainler sorgularında Fetullahçı Terör Örgütü ile olan bağlantılarını itiraf etmişti. Etekleri tutuşan ve Türkiye’ye gelemeyen Dumanlı ise inkar yoluna giderek kendini ve FETÖ’yü savunmaya çalıştı.

TERÖRİSTBAŞI FETULLAH GÜLEN’İN AĞZIYLA KONUŞTU

FETÖ’nün elebaşı bedduacı terörist Fetullah Gülen, yayınlanan konuşmasında “Kim paralelse, Allah onun belasını versin. Kim sülükse, Allah onun bin belasını versin. Sülüklerin evlerine ateş salsın, yuvalarını başlarına yıksın. Bizsek yani. Kim çeteyse… kim örgütse… kim silahlı örgütse… kim milletine kötülük yapmak istiyorsa… kim milletin hakkı olan arpa kadar bir haram yemişse, Allah onun belasını versin!” demiş, milletimizi sırtından vurmuş ama başarıya ulaşamamıştı.

Dumanlı da teröristbaşının ağzıyla konuşarak “Bir daha söylüyorum: Darbe yapan da, darbeyi önceden bilip engellemeyen de, darbeyi bahane edip masumları inciten de yerin dibine girsin!” diye tweet attı.

TÜRKİYE’YE GELEBİLECEK Mİ?

Yurt dışına kaçan ve suçunun olmadığını iddia eden Dumanlı’nın Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ise merak konusu oldu.